Łódź: Jarmark Wielkanocny na Piotrkowskiej 2022. Znamy szczegóły!

i

Autor: UMŁ

Łódź: Jarmark Wielkanocny na Piotrkowskiej 2022. Znamy szczegóły!

2022-03-25 9:50

Wielkimi krokami zbliża się Łódzki Jarmark Wielkanocny 2022. Na ulicy Piotrkowskiej trwają ostatnie przygotowania. Już niebawem do Łodzi zjadą wystawcy z całej Polski, oferując regionalne przysmaki i wielkanocne ozdoby. W programie jarmarku znajda się także warsztaty oraz występy artystyczne w świątecznym klimacie. Sprawdźcie szczegóły.

Łódzki Jarmark Wielkanocny rozpocznie się 31 marca i potrwa do 15 kwietnia. W tym czasie okolice pasażu Schillera wypełnią się kolorowymi stoiskami i świątecznymi dekoracjami. Na Piotrkowskiej stanie blisko 40 domków handlowych, w których można będzie kupić m.in. tradycyjne wyroby i wielkanocne ozdoby.

Na liście wystawców znajdują się polscy producenci i rzemieślnicy, ale kupić będzie można także rękodzieło z różnych stron świata. Nie zabraknie rozmaitości na wielkanocny stół - poczynając od obrusów, serwet i koszyków przez dekoracje świąteczne z wikliny i siana, a kończąc na tradycyjnych smakołykach: wędlinach z domowej wędzarni, chlebach na zakwasie, serach z Podhala, miodach naturalnych, chałwie, winach regionalnych, ciastach i, co najważniejsze podczas Wielkanocy, ekologicznych jajach. Dla amatorów słodkości przygotowane będą stoiska z wypiekami świątecznymi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Centrum Łodzi rozkopane, robotnicy zniknęli. Miasto zrywa umowę z wykonawcą!

Rolnicy. Podlasie. Gienek i Sławek łapią "stopa" do Denisek

Łódzki Jarmark Wielkanocny zakłada bogaty program atrakcji, w tym wydarzenia skierowane do osób z Ukrainy. Organizatorzy planują zorganizowanie zbiórek wspierających osoby z napadniętego przez Rosję kraju.

Sonda
Szykujesz się już do Wielkanocy?