ŁÓDŹ. Motorniczy zatrzymał tramwaj, bo kobieta znęcała się nad psem. Lusia została wyrwana z jej rąk, teraz SZUKA DOMU!

2021-04-14 14:33 Emilia Białecka
ŁÓDŹ. Motorniczy zatrzymał tramwaj, bo kobieta znęcała się nad psem. Lusia została wyrwana z jej rąk, teraz SZUKA DOMU!
Autor: BE/ Schronisko w Łodzi/fp: MPK Łódź

Ta historia była szeroko komentowana. O tym bulwersującym incydencie pisaliśmy na łamach Super Expressu w ubiegłym roku. Doszło do niego w minione wakacje. Motorniczy tramwaju linii 2 zauważył na jednym z przystanków niepokojące zachowanie jednej z pasażerek względem psa. 35-latek zadecydował o wezwaniu służb i zatrzymaniu tramwaju. Jak się okazało, kobieta została skazana przez sąd za znęcanie się nad zwierzęciem, a młodziutka suczka została jej odebrana. Teraz Lusia szuka kochającego domu! Pomożecie?

Przypomnijmy, do tych bulwersujących wydarzeń doszło na przystanku Piotrkowska Centrum. Motorniczy zauważył, jak kobieta ciągnie psa, podnosząc go za obrożę. Zwierzę wyglądało jakby się dusiło. Następnie, co 35-latka zszokowało jeszcze bardziej: kobieta wrzuciła psa do pierwszego wagonu, a sama wsiadła do drugiego. Mężczyzna postanowił zakończyć gehennę zwierzęcia, wpuścił kundelka do swojej kabiny, a następnie wezwał służby, zatrzymując tramwaj oraz powstrzymując kobietę przed oddaleniem się. Zwierzę zostało odebrane właścicielce i trafiło do schroniska.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ. Ta suczka mieszkała SAMA w mokrej budzie PRZEZ PONAD ROK! Jej właściciele zmarli...

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem

Jak opisuje łódzkie MPK, w lutym 2021 r. zapadł wyrok uznający właścicielkę winną znęcania się nad zwierzęciem. Wymierzono jej karę 10 miesięcy ograniczenia wolności w postaci obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne. Musi też ponieść koszty sądowe.

Teraz Lusia ma 1,5 roku i szuka kochającego domu. Jak czytamy, suczka, mimo tego, co spotkało ją z ręki człowieka, jest ufna. Psiak jest miły i towarzyski.

Osoby zainteresowane adopcją Lusi zapraszamy do kontaktu ze schroniskiem: schronisko.biuro@o2.pl.

Każdy z Was może pomóc udostępniając tę informację!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE