Łódź: Na lotnisku ruszył punkt testowania na Covid-19. Kto i na jakich zasadach może się zbadać?

i

Autor: Pixabay/ Kollinger Łódź: Na lotnisku ruszył punkt testowania na Covid-19. Kto i na jakich zasadach może się zbadać? (fot. poglądowe)

Łódź: Na lotnisku ruszył punkt testowania na Covid-19. Kto i na jakich zasadach może się zbadać?

2021-05-07 9:02

Od czwartku, 6 maja w terminalu łódzkiego portu lotniczego im. Władysława Reymonta działa punkt testowania w kierunku COVID-19. Jak informują służby lotniska, wyniki testów można uzyskać w języku polskim i angielskim. W punkcie pobrań nie będą wykonywane bezpłatne testy na COVID – 19 dla osób posiadających skierowanie wystawione w ramach NFZ. Kto i na jakich zasadach może więc wykonać test? Przeczytaj na se.pl!

Prowadzony przez jedno z laboratoriów diagnostycznych punkt znajduje się w terminalu lotniska, w pobliżu wejścia, w pokoju pierwszej pomocy. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 9-13.

- Każdy może wykonać test odpłatnie - zarówno nasi pasażerowie odlatujący i przylatujący, jak i pasażerowie innych lotnisk, a także osoby, które jadą za granicę samochodem, autokarem itd. oraz każdy chętny – przekazały służby prasowe łódzkiego portu.

CZYTAJ TAKŻE: Łódzkie: Ilu mieszkańców regionu jest zaszczepionych przeciwko COVID-19? Urzędnicy podają liczby

W punkcie można wykonać dwa rodzaje testów – tzw. szybkie antygenowe testy jakościowe z wynikiem w ciągu 30 minut (w cenie 170 zł) oraz realizowane metodą genetyczną RT-PCR z wynikiem po 12 godzinach (w cenie 340 zł).

Zaznaczono, że pasażerowie powinni zgłosić się na test z tym samym dokumentem, który będą okazywać przy wyjeździe za granicę, czyli z dowodem osobistym lub paszportem. Zaświadczenia z wynikiem testu będą dostępne w języku polskim i angielskim. Wyniki badań będzie można odbierać w wersji elektronicznej oraz papierowej.

PRZECZYTAJ: Łódzkie: Zabrała z bmw 12-latka i rzuciła się do ucieczki w las! Za 33-latką ruszyła policja

Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą.

Jak informują służby portu, regularne loty z łódzkiego lotniska zostaną wznowione w czerwcu. Będzie można polecieć do Londynu-Stansted i East Midlands w Anglii, Dublina w Irlandii, Forli i Trapani we Włoszech, Warny w Bułgarii i do Kijowa na Ukrainie.

POLECAMY: Brzeziny: Z zimną krwią wbił nóż w serce Pana Rysia! Poszło o... 6 zł! Co dalej z nożownikiem?

Odchudzanie po lockdownie. Jak spalić 300 kalorii? | ESKA XD - Sportekspertka #22
Sonda
Czy pójdziesz na siłownię lub zajęcia fitness, gdy kluby zostaną otwarte?