Łódź: NALOT policji na "dziuplę". 30- i 44-latek z zarzutami paserstwa [GALERIA ZDJĘĆ]

2020-07-13 14:08 Emilia Białecka
Łódź: Akcja policji w jednej z firm na Górnej. Funkcjonariusze trafili na dziuplę [GALERIA ZDJĘĆ]
Autor: Policja /KWP Łódź

Po akcji policji na Górnej w jednej z firm zajmującej się sprzedażą części samochodowych, dwóch mężczyzn w wieku 30 i 44 lat usłyszało zarzuty umyślnego paserstwa. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej ustalili, że na terenie firmy zajmującej się handlem używanymi częściami, mieszczącej się na terenie dzielnicy Łódź-Górna, mogą znajdować się części samochodowe, pochodzące z przestępstwa.

CZYTAJ TEŻ: Wypadek 9-latka na motorze crossowym. Chłopiec przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi

Jechał pod prąd na ekspresówce. O krok od tragedii na S1

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

8 lipca 2020 roku kryminalni pojechali zweryfikować te informacje. - Przeprowadzone sprawdzenia zgromadzonych na podwórku i w garażach części, potwierdziły podejrzenia mundurowych. Szereg z nich pochodziło ze skradzionych pojazdów. Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi przeprowadzili oględziny miejsca. Wstępnie zabezpieczyli niespełna tysiąc sztuk części mechanicznych, elementów blacharsko-lakierniczych oraz elementów wyposażenia pojazdów, które zostaną poddane identyfikacji. Sprawa jest rozwojowa - opisuje policja.

Dalsze czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratury. Zarówno 30-latek, jak i 44-latek usłyszeli zarzuty paserstwa umyślnego, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.