W pasażu Róży praca wre!

i

Autor: UMŁ /Stefan Brajter

ŁÓDŹ: Pasaż Róży wkrótce będzie dłuższy i odmieniony! Kiedy będziemy mogli zobaczyć zmianę na własne oczy? [ZDJĘCIA]

2020-12-14 14:37

W pasażu Róży przy ul. Piotrkowskiej praca wre. W ramach przebudowy, pasaż zostanie przedłużony i połączony z placem Wolności i ul. Zachodnią. Kiedy będziemy mogli się nim przejść i zobaczyć zamiany na własne oczy?

Pasaż Róży to jedna z najpopularniejszych turystycznych atrakcji Łodzi. Po przebudowie, pasaż będzie nie tylko większy i atrakcyjniejszy, ale również pełen zieleni. Na 700 metrach kwadratowych zasadzone zostaną drzewa i krzewy, w tym aż 8 odmian róż oraz ponad 100 pnącz. Pasaż zostanie także połączony z ulicą Zachodnią i placem Wolności.

W pasażu Róży praca wre. Zakończyły się już roboty związane z przebudową instalacji sanitarnej. Dobiega końca układanie sieci elektrycznej. Rozpoczęły się także prace brukarskie przy układaniu nawierzchni z płyt granitowych. Nawierzchnia pasażu będzie wykonana z granitu podobnego to tego z ul. Piotrkowskiej. Dla wygody spacerowiczów schody między ul. Piotrkowską a ul. Zachodnią zostaną zniwelowane.

Ustawione są już pergole oraz konstrukcje stalowe zielonych ścian, które zostaną jeszcze uzupełnione o elementy drewniane. W następnym etapie ustawione będą słupy latarni. Trwają intensywne prace przy nasadzeniach zieleni. Pasaż wzbogaci się o 13 dużych drzew, liczne krzewy aż 8 odmian róż, 12 grusz drobnoowocowych oraz wiąz górski. Przy budynkach sąsiadujących z pasażem powstaną trzy „zielone ściany” obsadzone bluszczem. W sumie w pasażu Róży posadzonych zostanie 1300 krzewów oraz 113 pnącz. O dobrą kondycję zieleni zadba automatyczny system nawadniający. Rozbudowany pasaż będzie tym, na co czekają łodzianie - zieloną enklawą w centrum miasta.

ESKA XD #012

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl.

Mieszkańcy i turyści będą mieli do dyspozycji 33 ławki, 10 koszy na śmieci, osiem stojaków rowerowych i trzy podświetlane gabloty informujące o wydarzeniach w mieście. Całość będzie nawiązywała do tak dobrze przyjętych przez łodzian woonerfów. Wartość inwestycji to 5,95 mln zł. Zakończenie prac zaplanowane jest na wiosnę 2021 r.

Nasi Partnerzy polecają