Łódź. Pięcioro rannych w wypadku na Widzewie. 30-latek nie ustąpił pierwszeństwa busowi

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź. Pięcioro rannych w wypadku na Widzewie. 30-latek nie ustąpił pierwszeństwa busowi

2021-12-01 9:47

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Milionowej i Kilińskiego w Łodzi miał miejsce w poniedziałek (29.11.2021 r.) wieczorem. 30-letni kierowca renault nie ustąpił pierwszeństwa busowi i uderzył w niego. Rannych zostało pięć osób. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Wypadek na łódzkim Widzewie miał miejsce 29 listopada po godzinie 22:00. Będący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 30-letni kierujący renault, jadąc ulicą Milionową, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego zderzył się z jadącym prawidłowo ulicą Kilińskiego mercedesem. Po zderzeniu mercedes uderzył w elewację kamienicy znajdującej się przy ulicy Kilińskiego. "W chwili wypadku sygnalizator nadawał światło żółte pulsujące. W mercedesie podróżowało pięć osób. Wszyscy pasażerowie zostali przewiezieni do łódzkich szpitali. Zarówno kierujący renault, jak i mercedesem zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – byli trzeźwi, posiadali również uprawnienia do kierowania. 30-letni kierowca renault został zatrzymany a jego pojazd odholowano na parking policyjny" - informuje mł. asp. Jadwiga Czyż z WRD KMP w Łodzi.

CZYTAJ TEŻ: Tragedia w Łodzi. Policjant zastrzelił się z broni służbowej

Pościg pod Bydgoszczą. Pijany 21-latek uzbierał aż 41 punktów karnych

30-latek wkrótce zostanie doprowadzony przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany