Łódź. Policjant w radiowozie potrącił pieszego! Przyjechali koledzy i machnęli ręką. Nagranie jest szokujące [WIDEO]

i

Autor: LDZ Zmotoryzowani Łodzianie Łódź. Policjant w radiowozie potrącił pieszego! Przyjechali koledzy i "machnęli ręką". Nagranie jest szokujące [WIDEO]

Łódź. Policjant w radiowozie potrącił pieszego! Przyjechali koledzy i "machnęli ręką". Nagranie jest szokujące [WIDEO]

2021-02-22 16:04

W Łodzi doszło do potrącenia pieszego na pasach. Dopuścił się tego policjant, który kierował radiowozem i prawdopodobnie nie zauważył mężczyzny, który akurat mijał autobus i chciał przejść przez drogę na oznakowanym przejściu. Jak się okazuje, sprawca potrącenia nie został ukarany. Przyjechali jego koledzy po fachu i "machnęli ręką", jedynie upominając policjanta. Jak to możliwe?! Komenda musi się tłumaczyć.

Łódź. Policjant w radiowozie potrącił pieszego na pasach

Sprawę na swoim profilu w mediach społecznościowych nagłośnił facebookowy fanpage "LDZ Zmotoryzowani Łodzianie". To tam zamieszczono szokujące nagranie z potrącenia pieszego na pasach przez policjanta w radiowozie. Prowadzący stronę podkreślili, że zamieszczają wideo, bo nie chcą, by sprawa została zamieciona pod dywan. Na nagraniu widać, jak radiowóz stoi przed przejściem dla pieszych, podobnie jak niedaleko stojący autobus, z którego akurat wychodził starszy mężczyzna. Pieszy ominął autobus i próbował przejść przez pasy, ale kierujący radiowozem prawdopodobnie go nie zauważył. Niespodziewanie ruszył i uderzył w pieszego, który się przewrócił. Jak mówią przedstawiciele łódzkiej komendy, rannemu natychmiast udzielono pomocy medycznej. 

Łódź. Przyjechali koledzy-policjanci i "machnęli ręką"

Jak się okazuje, policjant odpowiedzialny za potrącenie nie został ukarany. Na miejsce przyjechali jego koledzy po fachu z komendy, którzy mieli obsługiwać zdarzenie. Jak kąśliwie zauważają internauci, mieli oni "machnąć ręką" na przewinienie mężczyzny. Otrzymał on jedynie upomnienie. - Policjanci niezwłocznie wezwali pomoc medyczną i zaopiekowali się pieszym. Po badaniu okazało się, że nie doznał żadnych obrażeń. Wezwana na miejsce załoga obsługująca zdarzenia drogowe, przeprowadziła szczegółowe oględziny i zbadała trzeźwość uczestników. Zarówno kierujący, jak i pieszy byli trzeźwi. Na tym etapie sprawę zakończono pouczeniem kierującego - poinformował w sobotę Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, cytowany przez Onet. Jak dodał, "decyzja została podjęta zgodnie z prawem". - W przypadku policjanta dodatkowo wchodzi w grę także odpowiedzialność dyscyplinarna jak w tym przypadku - podkreślił.

Wstrząsający finał osiemnastki! Nie żyje 17 latek!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany