Łódź. Poprosił ich to zdjęli. Ponad 100 biskupów bez maseczek!

i

Autor: Ixtlitlo/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Ponad 100 biskupów bez maseczek pozowało na tle archikatedry św. Stanisława Kostki w Łodzi

Łódź. Poprosił ich to zdjęli. Ponad 100 biskupów bez maseczek!

2020-10-10 7:43

Konferencja Episkopatu Polski, która obradowała w Łodzi, tłumaczy się z zamieszczonego w internecie zdjęcia, na którym ponad 100 biskupów nie ma maseczek. Fotografia bardzo nie spodobała się internautom, a okazji do skrytykowania duchownych nie przepuścili też dziennikarze i politycy. Biskupi pozują na tle archikatedry św. Stanisława Kostki w Łodzi, nie zasłaniając twarzy z dość błahego powodu.

Jak informuje Polsatnews.pl. PAP, ponad 100 biskupów bez maseczek pozowało przed archikatedrą św. Stanisława Kostki w Łodzi. Okazało się, że o ich zdjęcie - by byli lepiej widoczni - poprosił duchownych fotograf. Po tym jak fotografia została skrytykowana przez internautów, dziennikarzy i polityków, specjalne oświadczenie w tej sprawie wydało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski, która obradowała na tego początku tygodnia w Łodzi i Pabianicach. Czytamy w nim, że biskupi zdjęli maseczki dosłownie na moment, by po chwili znowu je założyć.

KEP podkreśla ponadto, że w czasie całych obrad duchowni zasłaniali usta i nos, dezynfekowali ręce, zachowywali dystans czy wietrzyli pomieszczenia. "Księża biskupi, respektując wszystkie zalecenia sanitarne, sami wielokrotnie zwracali się do wiernych z prośbą o ich przestrzeganie" - czytamy w oświadczeniu Konferencji Episkopatu Polski, który cytuje Polsatnews.pl/PAP.

Koronawirus w Polsce. Będą kolejne obostrzenia? Tym razem chodzi o seniorów

Komorowski zabrał mamę w bezpieczne miejsce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany