Łódź. Przy ul. Legionów 44 powstaną mieszkania komunalne. Co jeszcze?

i

Autor: UMŁ

Remonty w Łodzi

Łódź. Przy ul. Legionów 44 powstaną mieszkania komunalne. Co jeszcze?

2022-07-30 7:00

Trwa remont ulicy Legionów w Łodzi. Jak podał łódzki magistrat, pod numerem 44 powstają m.in. mieszkania komunalne, funkcjonalne lokale usługowe, dom dla matek z dziećmi oraz świetlica twórcza. Więcej w materiale.

W ramach programu Mia100 Kamienic, przy ul. Legionów wyremontowane zostały budynki pod numerami: 2, 19, 29, 31, 27, 15, 38, 48 i 50. Teraz prace przeniosły się pod numer 44, gdzie powstają nowoczesne mieszkania, funkcjonalne lokale usługowe, dom dla matek z dziećmi oraz świetlica twórcza.

- Inwestycja przebiega zgodnie z planem, wykonawca zakończył montaż izolacji fundamentów, trwają roboty przy otworach okiennych i drzwiowych. Ponadto montowane są nadproża i wieńce stropowe, trwa także równanie ścian, tak aby rozpocząć prace izolacyjne. Robotników zobaczymy również przy murowaniu ścian nośnych oraz uzupełnianiu ubytków w stropach – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

CZYTAJ: W Łodzi zawyją syreny. Miasto apeluje do Ukraińców

Na placu budowy trwają wykopy i zasypki fundamentów. Wykonawca zabezpieczył dostawy elementów do instalacji: wodnej, gazowej i co. Rozpoczęły się prace przy tworzeniu przyłączy oraz przy okablowaniu wszystkich budynków. W najbliższym czasie zaplanowano betonowanie kominów żelbetowych w budynku, wymianę dachu oraz tynkowanie ścian. Ponadto prowadzone są intensywne roboty przy okablowaniu elektrycznym i teletechnicznym.

ZOBACZ TEŻ: Najpotężniejsze myśliwce świata: F-22 Raptor będą stacjonować w Łasku!

Po remoncie i przebudowie kamienicy przy ul. Legionów 44 zaplanowano:

  • w budynku frontowym – mieszkania i lokale handlowo-usługowe w parterze, doświetlenie poddasza i zaadaptowanie go na placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla 14 podopiecznych w wieku 10-18 lat,
  • w budynku lewej oficyny – mieszkania,
  • w budynku prawej oficyny – świetlicę środowiskową z dodatkowymi funkcjami terapeutycznymi,
  • w budynkach gospodarczych – po ich częściowym rozebraniu i odbudowie, powstanie kotłownia i śmietnik.

SPRAWDŹ: Na krańcówce na Janowie stanie pierwsza szybka ładowarka dla elektrycznych autobusów MPK

W budynku znajdą się 22 mieszkania komunalne, w tym 2 przystosowane dla osób z niepełnosprawnością, 5 lokali handlowo-usługowych, dom dla małoletnich matek z dziećmi oraz świetlica środowiskowa. Wartość inwestycji przy Legionów 44 to ponad 14 mln zł.

Tłumy Polaków na zakupach w Niemczech. Oszczędzają 200 zł na koszyku!
Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?