Łódź. Rowerzysta zaatakował gazem parę na przejsciu dla pieszych, bo zwrócili mu uwagę. Teraz skruszony sam zgłosił się na policję

i

Autor: Policja /fb

Łódź. Rowerzysta zaatakował gazem ludzi na pasach, bo zwrócili mu uwagę. Teraz skruszony sam zgłosił się na policję

2021-06-24 13:49

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał 31-letni mężczyzna, który jadąc rowerem po przejściu dla pieszych zaatakował gazem przechodzącą parę. Napastnik po opublikowaniu przez pokrzywdzonych swojego wizerunku w social mediach postanowił sam zgłosić się na policję.

Do zdarzenia doszło 15 czerwca 2021 roku, około godziny 9.00. Mężczyzna jadący rowerem po przejściu dla pieszych zaatakował gazem dziewczynę i jej chłopaka przy skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Malborskiej. Funkcjonariusze, podczas rozmowy z poszkodowanymi ustalili, że podczas, gdy mężczyzna z kobietą przechodzili przez pasy, pomiędzy nich wjechał na rowerze mężczyzna. Po zwróceniu uwagi, że jest to przejście dla pieszych, niespodziewanie wyjął gaz pieprzowy i rozpylił go w ich kierunku. Po chwili odjechał w kierunku Teofilowa.

Pomysłodawca skoku stulecia skazany

Medycy będący na miejscu, opatrzyli poszkodowanych, natomiast funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie. Śledczy z II Komisariatu Policji rozpoczęli poszukiwania napastnika.

"Dzięki udostępnionym przez poszkodowanych zdjęciom oraz skrupulatnej analizie zebranych materiałów policjanci szybko wytypowali potencjalnego sprawcę. Mężczyzna, mając świadomość, że jego wizerunek jest widoczny na wszystkich forach internetowych i że w każdej chwili policja może zapukać do jego drzwi, postanowił nie ukrywać się i zgłosić się na policję" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Okazało się, że 31-latek jest recydywistą. Odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej, co w jego przypadku oznacza, że najbliższe 1,5 roku może spędzić za kratkami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zduńska Wola. Mężczyzna został postrzelony w oko, już nigdy nie odzyska wzroku!