Łódź. Rozmiar ma znaczenie. Zabrakło 7 cm, by zadowolić maszynistów!

i

Autor: Łódź.pl Wiadukt na ulicy Przybyszewskiego w Łodzi jest za niski o 7 cm, by zmieściły się pod nim pociągi

Co teraz z nowym wiaduktem?

Łódź. Rozmiar ma znaczenie. Zabrakło 7 cm, by zadowolić maszynistów!

2022-09-16 13:15

Zabrakło 7 cm, by wiadukt na ul. Przybyszewskiego w Łodzi mógł zostać uznany za udaną inwestycję. O taką długość są za niskie filary, jakie powstały po północnej stronie ulicy. Czym to skutkuje? Pod wiaduktem, który jest na nich oparty, nie mieszczą się pociągi. Inwestycja musi zostać poprawiona, ale to nie jest takie proste. Co trzeba będzie zrobić?

Łódź. Rozmiar ma znaczenie. Zabrakło 7 cm, by zadowolić maszynistów!

Jak informuje "Express Ilustrowany", wiadukt na ulicy Przybyszewskiego w Łodzi jest za niski o 7 cm, by zmieściły się pod nim pociągi. Do błędu doszło w czasie budowy filarów, które powstały po północnej stronie ulicy. Do pomyłki miał doprowadzić projekt oparty na pomiarach z 2013 r., który dostarczyli wykonawcy urzędnicy miejscy, bo przebudowa feralnego wiaduktu była planowana już 9 lat temu. W międzyczasie PKP rozpoczęło w tym miejscu własne prace, remontując linię Widzew-Chojny, w wyniku czego tory zostały podniesione. Po tym jak wyszło na jaw, że doszło do błędu, wykonawca próbował sam go naprawić, wydłużając gotowe podpory. Efekt tych działań nie jest jeszcze znany, ale jeśli się powiedzie, nie będzie trzeba ich wyburzać i budować od nowa. Niezależnie od tego inwestycja na pewno nie zostanie otwarta w listopadzie, jak to było wcześniej anonsowane. Szczęście w nieszczęściu całe zamieszanie nie powinno dotknąć pasażerów.

Czytaj też: Knajpka Czuszka po "Kuchennych rewolucjach". Takich opinii po wizycie Magdy Gessler dawno nie słyszeliśmy! Właściciel zareagował?

- Inwestycja nie zagraża bezpieczeństwu prowadzenia ruchu pociągów na linii kolejowej nr 540 Łódź Chojny-Łódź Widzew. PLK uzgodniły z Miastem Łódź projekty przebudowy wiaduktów nad torami w ciągu ulicy Przybyszewskiego. Zgodnie z ustaleniami wysokość obiektów ma zapewnić pod nimi swobodny przejazd pociągów – mówi "Expressowi Ilustrowanemu" Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
"Kierowco! nie polujemy na zebrach"
Nasi Partnerzy polecają