Łódź. Ruszyły remonty, a wraz z nimi utrudnienia! [MAPA]

i

Autor: UMŁ

Łódź. Ruszyły remonty, a wraz z nimi utrudnienia! [MAPY]

2022-02-14 11:11

Uwaga kierowcy i pasażerowie! W poniedziałek, 14 lutego, rozpoczyna się przebudowa ulic Północnej i Ogrodowej, a prace przy zajezdni Chocianowice wkroczą w kolejny etap. Drogowców zobaczymy też na skrzyżowaniu ul. Struga z Żeligowskiego.

Bulwary Północne

Poniedziałek (14 lutego) przyniesie sporo zmian na łódzkich ulicach. Już w niedzielę (13 lutego) została wprowadzona nowa organizacja ruchu na ul. Ogrodowej i Północnej od skrzyżowania z Zachodnią do Franciszkańskiej. Na północnej nitce rozpoczyna się gruntowna przebudowa i z tego powodu nitka południowa stała się dwukierunkowa, tak aby zachować ruch w obie strony. Zmienioną trasą jeżdżą autobusy linii 87, Z6 i N6.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódzkie dramatycznie się wyludnia! Dane są gorsze niż zakładano

W drugim etapie przebudowy sytuacja się odwróci – dla ruchu zostanie udostępniona północna, odnowiona już nitka po stronie parku Staromiejskiego, a drogowcy wejdą na część ulic Ogrodowej i Północnej po stronie placu Wolności. Inwestycja potrwa niecałe dwa lata.

Bulwary Północne

i

Autor: MAPA
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 11.02.2022r.

Pabianicka (przy zajezdni Chocianowice)

Również 14 lutego MPK Łódź wprowadzi zmiany w kursowaniu tramwaju przy zajezdni Chocianowice. Nie dojedziemy już tramwajem do IKEA – ekipa remontowa zaczyna przebudowę torowiska i rozjazdów.

Przez cały czas trwania remontu zajezdnia będzie działała pod ruchem, więc tramwaje nadal będą do niej zjeżdżać na postój i ich ostatnim przystankiem na trasie będzie ul. Rudzka. Dalej, w kierunku Portu Łódź i Pabianic, zawiozą nas autobusy Z41, 68 i 75.

Pabianicka (przy zajezdni Chocianowice)

i

Autor: MAPA

Struga/Żeligowskiego

Zmiany czekają nas także na remontowanym skrzyżowaniu ul. Żeligowskiego i Struga – drogowcy zajmą jego północną część. Zmienioną trasą w jednym kierunku pojadą autobusy linii 99 i N9.

Struga/Żeligowskiego

i

Autor: UMŁ
Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?
Nasi Partnerzy polecają