ŁÓDŹ. Rzeka Olechówka ZANIECZYSZCZONA. Woda na Stawach Jana również może być ZATRUTA!

i

Autor: ZWiK /KEPI

ŁÓDŹ. Rzeka Olechówka ZANIECZYSZCZONA. Woda na Stawach Jana również może być ZATRUTA! [ZDJĘCIA]

2021-04-16 8:10

Zmienioną barwę wody w rzece Olechówce i prowadzącym do niej kanale deszczowym zauważyli okoliczni mieszkańcy. Pracownicy Sieci Kanalizacyjnej na miejscu stwierdzili zanieczyszczenie wody białą substancją, pochodzenia mineralnego, najpewniej z prowadzonych prac budowlanych. Pobrane zostały próbki do badań w laboratorium ścieków. Jak mówi Miłosz Wika, rzecznik ZWiK, zanieczyszczenie rzeki oznacza zatrucie wody w kąpielisku na Stawach Jana.

To nie pierwszy przypadek zanieczyszczenia Olechówki i zrzutu ścieków na wysokości ulicy Transmisyjnej. Przypomnijmy, w zeszłym roku pracownicy ZWIK odnaleźli właz, którym do rzeki odprowadzano ścieki bytowe z samochodu asenizacyjnego. W kwietniu ubiegłego roku skażony został też kilkusetmetrowy odcinek cieku oraz zbiornik przy ulicy Rzecznej. W styczniu ubiegłego roku na gorącym uczynku pracownicy ZWIK przyłapali firmę asenizacyjną, która wylewała do rzeki ścieki chemiczne.

CZYTAJ TEŻ: Łódź: OGROMNA hodowla marihuany na Olechowie. "Trawka" rosła nieopodal rzeki [ZDJĘCIA]

zeka Olechówka ZANIECZYSZCZONA. Woda na Stawach Jana również może być ZATRUTA!

i

Autor: ZWiK

- Przypominamy o zakazie odprowadzania ścieków do łódzkich rzek, rowów i kanalizacji deszczowej. W przypadku Olechówki zanieczyszczenie rzeki oznacza zatrucie wody w kąpielisku na Stawach Jana - informuje Miłosz Wika, rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK).

Rzeka Olechówka ZANIECZYSZCZONA. Woda na Stawach Jana również może być ZATRUTA!

i

Autor: ZWiK
Uratował konie z pożaru

Jedna taka wpadka i mogą uznać Cię za "buraka"! SPRAWDŹ, czy znasz zasady savoir vivre!

Pytanie 1 z 15
Jeśli przytrafi nam się rozmowa telefoniczna w towarzystwie, po jej zakończeniu...
Nasi Partnerzy polecają