ŁÓDŹ. Wielki przekręt młodych pracownic dyskontu na Górnej. SZOK, co robiły z przesyłkami! Mogą pójść siedzieć NAWET NA 8 LAT

i

Autor: Policja /KWP Łódź /archiwum

ŁÓDŹ. Wielki przekręt młodych pracownic dyskontu na Górnej. SZOK, co robiły z przesyłkami! Mogą pójść siedzieć NAWET NA 8 LAT

2021-03-22 14:48

Kryminalni z Łodzi zatrzymali dwie kobiety w wieku 21 i 22 lat w związku z podejrzeniem licznych oszustw na szkodę firmy kurierskiej. Pracownice jednego z dyskontów w dzielnicy Górna, przy wykorzystaniu fałszywej tożsamości, przywłaszczały sobie odzież znanych marek, powodując straty w wysokości ponad 66 000 złotych. Teraz grozi im nawet do 8 lat za kratkami.

Policjanci z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi już od jakiegoś czasu otrzymywali sygnały o nieuczciwym procederze związanym z przywłaszczeniem zawartości paczek wysyłanych przy użyciu firmy kurierskiej z internetowego portalu oferującego wyroby odzieżowe. - Jak ustalili kryminalni, pracowniczki zatrudnione w dyskoncie spożywczym na Górnej, przy użyciu fałszywej tożsamości, zamawiały artykuły odzieżowe. Płatność za dostarczoną przesyłkę odbierający miał uiścić dopiero przy jej odbiorze. Gdy przesyłki docierały do punktu kurierskiego, kobiety otwierały je i zabierały z ich wnętrza markową odzież. Następnie wypełniały paczkę starymi ubraniami. Ponieważ odbiorca nie istniał, nikt nie zgłaszał się po te przesyłki. Przesyłki wracały zatem do firmy kurierskiej i dalej do nadawcy. Po sprawdzeniu ich zawartości okazywało się, że doszło do przywłaszczenia przesłanych ze sklepu towarów - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie: właściciel znanych zakładów mięsnych w poważnych tarapatach! Może pójść za kratki NAWET NA 10 LAT

Dwie agencje towarzyskie zamknięte! Policja zrobiła tam wielkie wejście

17 marca 2021 roku policjanci będący w stałym kontakcie z przedstawicielem firmy kurierskiej odpowiedzialnej materialnie za pokrycie powstałej szkody, po zgromadzeniu materiału dowodowego i przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie oszustwa zatrzymali dwie kobiety podejrzane o udział w nielegalnym procederze.

CZYTAJ: Przejechał kilkadziesiąt kilometrów, żeby... UKRAŚĆ KIEŁBASĘ za kilkaset złotych! Nie zgadniecie, GDZIE JĄ UKRYŁ!

ŁÓDŹ. Wielki przekręt młodych pracownic dyskontu na Górnej. SZOK, co robiły z przesyłkami! Mogą pójść siedzieć NAWET NA 8 LAT

i

Autor: Policja /KWP Łódź

21- i 22-latka usłyszały zarzuty popełnienia 26 przestępstw, w wyniku których wyrządziły szkodę opiewającą na kwotę ponad 66 000 złotych. Za taki czyn grozi kara nawet do 8 lat więzienia. W wyniku działań policjantów, część przywłaszczonego mienia została odzyskana. Dalsze czynności prowadzą policjanci z VIII Komisariatu KMP w Łodzi.

Jedna taka wpadka i mogą uznać Cię za "buraka"! SPRAWDŹ, czy znasz zasady savoir vivre!

Pytanie 1 z 15
Jeśli przytrafi nam się rozmowa telefoniczna w towarzystwie, po jej zakończeniu...