Zadał siedem ciosów nożem w obronie własnej

i

Autor: Dariusz Kucharski

Zostali napadnięci we własnym domu. Bronił rodziny, ale sąd w Łodzi posłał go do więzienia

2021-10-22 20:33

Mój dom jest moją twierdzą. Taką zasadę wyłączającą odpowiedzialność osoby, która została napadnięta w swoich czterech ścianach wprowadziła nowelizacja Kodeksu Karnego z 2017 roku. Rafał F. ze Zgierza koło Łodzi i jego żona Emilia kładli się już spać, gdy do ich mieszkania wparował napakowany jak tur Maciej M.. Zaczął okładać domowników pięściami, kobieta straciła przytomność. Wtedy jej mąż w obronie chwycił za nóż...

Napastnik - 110 kilogramów wagi, wysoki krępej budowy ciała. Jak sam mówi, jego sylwetka to zasługa codziennych treningów na siłowni. Przed tymi feralnymi wydarzeniami był już karany za pobicie i groźby karalne.Rafał F. to jego całkowite przeciwieństwo. Drobny, niski, bardzo szczupły. Przy wzroście 168 centymetrów waży zaledwie 60 kilogramów.

W wielkanocną niedzielę 2020 roku Maciej M. wtargnął do mieszkania drugiego z mężczyzn żeby wyjaśnić nieporozumienia, do których doszło w trakcie rozmowy telefonicznej między nimi. W ruch poszły pięści. - Wyważył drzwi i wpadł do nas w strasznym amoku – mówi Rafał F.. - Zaczął mnie bić, uderzył moją żonę, która straciła przytomność. Potem zaczął po niej skakać. My byśmy tego nie przeżyli, dlatego złapałem za ten nóż – dodaje.

Zadał agresorowi 7 ciosów. Ten ledwo przeżył, dlatego prokuratura oskarżyła właściciela mieszkania o usiłowanie zabójstwa. Kwestię napaści na dom i pobicia jego mieszkańców przemilczano. Początkowo nawet umorzono w tym zakresie śledztwo, ale dzięki adwokatowi Rafała F. toczy się ono dalej.

Sąd posłał go do więzienia, bo bronił rodziny

Tymczasem sąd w Łodzi, 22 października, wydał w sprawie Rafała F. wyrok. Sędzia Tomasz Krawczyk uznał, że do agresji Macieja M. doszło, ale właściciel lokum starając się ochronić swoją rodzinę, przekroczył jednak granice obrony koniecznej. I choć prokurator za usiłowanie zabójstwa wnioskował o wymierzenie oskarżonemu kary aż 15 lat więzienia, to sąd stosując nadzwyczajne złagodzenie kary skazał go na 4 lata pobytu za kratkami.

Nasi Partnerzy polecają