Łodzianie bronią graffiti, które pojawiło się na murze zoo. Ja bym jeszcze w ramkę oprawiła

i

Autor: Fp. Łódzki Ogród Zoologiczny

Łodzianie bronią graffiti, które pojawiło się na murze zoo. "Ja bym jeszcze w ramkę oprawiła"

2022-02-28 8:47

W weekend łódzkie zoo odkryło na swoim murze nowe graffiti. Po zamieszczeniu zdjęcia w mediach społecznościowych zawrzało od komentarzy. Wandalizm czy symbol? Większość internautów ma podobne zdanie.

"Bez komentarza... ktoś zmalował nam to na płocie..." - napisało łódzkie zoo w poście ze zdjęciem graffiti, które powstało w ostatnim czasie na murze ogrodu. Jak się jednak okazało, to nie napis "F*ck Putin" wzbudził największe kontrowersje, lecz komentarz ogrodu zoologicznego. - Czemu "bez komentarza"? Bardzo dobrze, ja bym jeszcze w ramkę oprawiła. Lepiej zmieńcie opis zdjęcia, bo można z niego wywnioskować, że się z tym nie zgadzacie - komentuje Paulina.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódzka Fundacja Happy Kids koordynuje ewakuację 50 podopiecznych z ukraińskich domów dziecka

Łodzianie zdają się mówić jednym głosem, w dyskusji pod postem przeważają wyrazy aprobaty dla nowego muralu:

  • "Kiedyś się zamaluje, teraz to jest krzyk społeczeństwa" - Sebastian
  • "Ogólnie nie jestem za wandalizmem ale w tej sytuacji popieram" - Anna
  • "Myślę, że gdyby nasze zwierzaki potrafiły mówić, powiedziałyby dokładnie te dwa słowa" - Agata
  • "W każdym innym przypadku powiedziałabym, że to wandalizm. W obecnej sytuacji... sama prawda" - Katarzyna

Takich głosów są dziesiątki. Z komentarzy wynika, że podobne napisy mogły pojawić się również w innych częściach miasta. Jedna z internautek wstawiła zdjęcie z parku Baden-Powella.

Irena z Kovla uciekła przed wojną. "Mam nadzieję ze świat nam pomoże. Polacy pomagają"

Łódzkie zoo śledzi sytuację w ukraińskich ogrodach zoologicznych i informuje o sytuacji na bieżąco. Na portalu zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka pieniędzy.

"W najgorszej sytuacji znajduje się obecnie Feldman Ekopark w obwodzie charkowskim. Na teren ogrodu spadły bomby niszcząc infrastrukturę ogrodu zoologicznego. W wyniku odniesionych ran zginęła niestety część zwierząt" - czytamy.

ŚLEDŹ NA BIEŻĄCO: Ukraina. Rosjanie wysłali specoddziały do zabicia Zełenskiego! Śnieg zakrywa ciała zabitych Rosjan [RELACJA NA ŻYWO]

"W niezwykle trudnej sytuacji znajduje się również Kijowskie Zoo. Ogród jest zamknięty, a pracownicy pozostają przy zwierzętach przez całą dobę, by zapewnić im należytą opiekę. Aktualnie ewakuacja zwierząt z Zoo nie jest możliwa. Na szczęście wbrew porannym doniesieniom żadne zwierzę nie ucierpiało podczas bombardowania okolic ogrodu" - podają organizatorzy zbiórki.

Na stronie zrzutki "Razem dla zoo" pojawiają się najświeższe informacje na temat sytuacji ukraińskich ogrodów zoologicznych.

Sonda
Czy uważasz, że nowe graffiti na murze łódzkiego zoo to wandalizm?