Łódzka Sukcesja znowu będzie otwarta! Jakie są plany?

i

Autor: materiały prasowe

Wielkie zmiany w łódzkiej Sukcesji

Łódzka Sukcesja znowu się otworzy! "Będzie to bardziej centrum rozrywki niż handlu"

2022-08-16 9:26

Zamknięta latem 2020 roku łódzka Sukcesja ma się ponownie otworzyć i zaskoczyć łodzian zupełnie nową ofertą. Nowy właściciel rozpoczął prace nad reaktywacją obiektu, który jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, otworzy się w 2023 roku. Co tam będzie?

Łódzka Sukcesja została zamknięta latem 2020 r. po ogłoszeniu upadłości zadłużonej spółki Fabryka Biznesu, jego pierwszego właściciela. Zarząd nad Sukcesją przejął syndyk, który podjął decyzję o sprzedaży budynku w celu pokrycia wierzytelności upadłej spółki. Olbrzymi gmach został sprzedany dopiero na szóstym przetargu, po znacznym obniżeniu jego ceny wynoszącej początkowo 126 mln zł. W marcu 2022 r., po pięciu przetargach, do których nikt nie stanął, o zakup Sukcesji ubiegały się trzy podmioty. Najwyższą cenę 79,5 mln zł zaoferowała spółka Amush z Raszyna należąca do działającego od lat na polskim rynku biznesmena tureckiego pochodzenia Sabri Bekdasa. Umowę sprzedaży podpisano w ostatnich dniach lipca.

ZOBACZ TEŻ: Nowe remonty w Łodzi. Gdzie utrudnienia dla kierowców?

Jak informuje łódzki magistrat, nowy właściciel z miejsca rozpoczął prace nad reaktywacją obiektu, który ma się odrodzić pod nowym szyldem (nazwa jeszcze nie została wybrana) i z całkiem nową ofertą.

– Będzie to bardziej centrum rozrywki niż handlu, na który nie zostawiamy zbyt wiele miejsca. Przewidujemy wiele atrakcji dla rodzin, dzieci i młodzieży. Dużo takich rzeczy, których jeszcze w Łodzi nie ma – mówi Sabri Bekdas. – Szczegółów jeszcze nie zdradzamy, bo projekt całości dopiero się tworzy.

CZYTAJ: Lekarze z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi uratowali ukraińskie bliźnięta z syndromem podkradania

Zaplanowana inwestycja będzie wymagać przearanżowania wnętrz budynku po Sukcesji. Te prace mają rozpocząć się już 15 września.

Międzynarodowy zlot pojazdów militarnych Borne Sulinowo 2022. Wielka impreza wróciła po pandemicznej przerwie.
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Nasi Partnerzy polecają