Nowe remonty w Łodzi. Gdzie utrudnienia dla kierowców?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. account_deleted /zdjęcie ilustracyjne

Remonty w Łodzi

Nowe remonty w Łodzi. Gdzie utrudnienia dla kierowców?

2022-08-16 8:21

Na Retkini rozpoczął się remont ul. Maratońskiej, która na czas prowadzonych na niej prac stała się ulicą jednokierunkową. Utrudnienia czekają kierowców także na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z ul. Pojezierską, gdzie z powodu remontu nie działa sygnalizacja świetlna.

Ulica Maratońska zostanie wyremontowana na długości dwóch kilometrów, od ul. Obywatelskiej aż do ul. Ks. Popiełuszki. W pierwszym etapie prace przy wymianie nawierzchni trwają na północnej połowie jezdni, dlatego przejazd ul. Maratońską jest możliwy tylko w stronę centrum miasta. Tak kursują również autobusy komunikacji miejskiej, które w przeciwnym kierunku jeżdżą objazdami, głównie al. Wyszyńskiego (dotyczy to linii 55, 69, 86 i N7).

PRZECZYTAJ TEŻ: Koniec remontu ul. 6 Sierpnia. Teraz prawie cała ulica będzie dwukierunkowa!

Remont sygnalizacji na Włókniarzy

Do końca przyszłego tygodnia nie będzie działać remontowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z ul. Pojezierską. Wymusiło to zmiany w organizacji ruchu, która ma zapewnić bezpieczeństwo na tym ruchliwym skrzyżowaniu.

Na czas prac al. Włókniarzy została zwężona, a przez skrzyżowanie można przejechać wyłącznie na wprost lub skręcając w prawo. Jadących ul. Pojezierską (w obu kierunkach) na skrzyżowaniu obowiązuje nakaz skrętu w prawo. Żeby przedostać się na drugą stronę ulicy, trzeba pojechać objazdem – skręcić w al. Włókniarzy i zawrócić na jej najbliższej przecznicy. Zmienionymi trasami kursują autobusy linii 73, 81 i N5.

ZOBACZ TEŻ: Miejski monitoring zostanie rozbudowany o ponad 400 kamer. "Łodzianie jasno opowiedzieli się za rozszerzaniem systemu"

Remonty na Teofilowie

W czwartek, 18 sierpnia, w ramach remontu ul. Aleksandrowskiej, rozpocznie się wymiana nawierzchni na jej skrzyżowaniu z ul. Szczecińską. Żeby zachować przejezdność, prace będą prowadzone etapami, ale ograniczone zostaną możliwości skrętu. Wyjeżdżając z Łodzi warto zaplanować sobie ominięcie rejonu robót.

SZOK! Polki zgarnęły wszystkie medale we wspinaczce sportowej podczas ME w Monachium!
Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?