Koniec remontu ul. 6 Sierpnia. Teraz prawie cała ulica będzie dwukierunkowa!

i

Autor: UMŁ /Witold Ancerowicz

Remonty dróg w Łodzi

Koniec remontu ul. 6 Sierpnia. Teraz prawie cała ulica będzie dwukierunkowa!

2022-08-05 8:43

Ulica 6 Sierpnia w Łodzi zyskała nową nawierzchnię. Jak zapowiada łódzki magistrat, od dziś (5 sierpnia) będzie otwarta. Teraz, po remoncie, prawie cała ulica 6 Sierpnia będzie dwukierunkowa.

"Ekipa budowlana wykonuje ostatnie prace wykończeniowe, ale jezdnia i chodniki są już gotowe, więc można z nich korzystać" - zapowiedział łódzki magistrat. Tym samym ul. 6 Sierpnia od dziś (5.08) będzie otwarta.

Staropoleska ulica została wyremontowana na całej długości. Kilka lat wcześniej na odcinku między ul. Piotrkowską i al. Kościuszki powstał woonerf. "Była to pierwsza tego typu ulica w Łodzi, a o jej przebudowie zdecydowali sami mieszkańcy, wykorzystując pierwszą edycję Budżetu Obywatelskiego" - przypomina magistrat.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Łodzi stanęły ławki dla karmiących matek. "To ułatwienie, a nie obowiązek!"

6 Sierpnia dwukierunkowa

Pozostały odcinek ul. 6 Sierpnia czekał na remont kilka lat. Ten rozpoczął się w 2021 r. od strony al. Włókniarzy. Drogowcy zerwali całą starą nawierzchnię, ułożyli podbudowę i dwie nowe warstwy asfaltu.

Ul. 6 Sierpnia ma też nowe chodniki oraz przystanki MPK. W ostatnich dniach trwało na niej malowanie pasów i ustawianie oznakowania do nowej organizacji ruchu. A nowych znaków będzie sporo, bo po remoncie ulica od jednej do drugiej alei będzie dwukierunkowa.

SPRAWDŹ: Weekend 5, 6 i 7 sierpnia w Łodzi. Co robić? [IMPREZY, WYDARZENIA, ATRAKCJE]

"Nowa organizacja ruchu pomoże pokonywać trasę ze wschodu na zachód na Starym Polesiu. To jest mocno utrudnione z powodu zamknięcia ul. Zielonej przez budowę podziemnej stacji Łódź Śródmieście przy skrzyżowaniu z ul. Zachodnią" - zauważa magistrat.

W piątek, razem z ul. 6 Sierpnia, zostaną oddane do użytku wyremontowane odcinki ulic Struga i Żeligowskiego. Ta druga była przejezdna już w jednym kierunku, a teraz znowu pojedziemy nią w obu. Natomiast ul. Struga zostanie otwarta na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Żeligowskiego. Na pozostałym trwa rozpoczęty w tym roku drugi etap przebudowy.

CZYTAJ TEŻ: Ochroniarz wpadł do wykopu na budowie łódzkiego "metra". Dramatyczna akcja strażaków na ul. Zielonej

Powrót autobusów MPK Łódź

Otwarcie ulic będzie się wiązało ze zmianami w MPK Łódź. W poniedziałek (8 sierpnia) na wyremontowany odcinek ul. Struga wrócą autobusy linii 80 i 99, zaś na ul. 6 Sierpnia, po odcinku od ul. Żeligowskiego do ul. Żeromskiego, będą w obie strony kursowały autobusy linii 65.

ZOBACZ: Na krańcówce na Janowie stanie pierwsza szybka ładowarka dla elektrycznych autobusów

Na ul. 6 Sierpnia do skończenia pozostała część skrzyżowania z remontowaną właśnie ul. 28. Pułku Strzelców Kaniowskich oraz gruntowna przebudowa skrzyżowania z ul. Lipową. Ta druga inwestycja będzie zrealizowana razem z zaplanowanym na kolejne lata remontem ul. Lipowej.

Artur z Łodzi i jego freestyle na skrzypcach
Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?