Łódzkie. 37-latek okradał pasieki. Na co były mu ule z pszczołami?

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. 37-latek okradł pasieki. Straty na ponad 14 tysięcy! Na co były mu ule z pszczołami?

2022-06-29 14:28

Nawet 5 lat za kratkami grozi 37-latkowi ze Zduńskiej Woli, który podejrzany jest o kradzieże uli na terenie powiatu zduńskowolskiego oraz łaskiego. Straty oszacowano na 14 500 złotych. Na co mężczyźnie były ule?

Łącznie osiem uli z pszczelimi rodzinami padło łupem złodzieja, który zakradł się do dwóch pasiek, jednej w powiecie zduńskowolskim, drugiej w powiecie łaskim w województwie łódzkim. Do wszystkich kradzieży doszło w okresie od lutego do czerwca 2022 roku. Jak podaje policja, dzięki zebranym informacjom oraz prowadzeniu różnych działań o charakterze niejawnym funkcjonariusze ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzieże uli. To 37-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, który - jak się okazało - posiadał już własną pasiekę i chciał ją w nielegalny sposób powiększyć.

ZOBACZ TEŻ: Horror na działkach przy ul. Cegielnianej w Bełchatowie! 70-latek zastawił wnyki, zginęła niewinna ofiara

Wandale zniszczyli pasieki

"Nieuczciwy pszczelarz przyznał się do wszystkich kradzieży oraz wskazał miejsce, gdzie aktualnie znajdują się skradzione przez niego ule. Policjanci na wskazanej przez zatrzymanego posesji, znaleźli wszystkie osiem uli, które zostały zabezpieczone, a następnie przekazane właścicielom" - informuje mł. asp. Paulina Matysiak ze zduńskowolskiej policji.

CZYTAJ TEŻ: Maluszyn. 19-latek wskoczył do rzeki "na główkę", z wody wyciągnęli go znajomi. Nie czuł rąk ani nóg

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Nasi Partnerzy polecają