Łódzkie. Podczas kontroli zaproponował policjantom łapówkę. Może iść za kratki nawet na 10 lat

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. Podczas kontroli zaproponował policjantom łapówkę. Może iść za kratki nawet na 10 lat

2022-06-27 12:12

Policjanci z Pabianic zatrzymali 46-latka z Łasku, który podczas kontroli w związku z przekroczeniem prędkości, próbował wręczyć im łapówkę. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje, może pójść za kratki nawet na 10 lat.

46-letni mieszkaniec Łasku usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Chodzi o zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu w miejscowości Pawłówek w powiecie pabianickim, w gminie Dłutów. Policjanci, podczas kontroli prędkości zauważyli, że nadjeżdżające auto porusza się zbyt szybko. "Kiedy mundurowi zmierzyli jego prędkość, okazało się, że przy ograniczeniu do 50 km/h samochód ma na liczniku 111 km/h. W związku z przekroczeniem obowiązującego ograniczenia, zatrzymali kierowcę toyoty do kontroli drogowej. Poinformowali go, że w związku z popełnionym wykroczeniem będzie miał zatrzymane prawo jazdy" - opisuje podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Pabianice. Rekordowy mandat 10 tysięcy złotych dla 43-latka! I to nie za prędkość...

Symulacja zderzenia lokomotywy z samochodem. Kampania Bezpieczny Przejazd

Szybko okazało się, że 46-letni mieszkaniec Łasku niespełna 3 miesiące wcześniej popełnił to samo wykroczenie i wtedy już czasowo stracił prawo jazdy.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie. Stracił prawko... po trzech miesiącach. Ten dzień zapamięta na zawsze

"Kierowca chciał inaczej załatwić tę sprawę. W celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom 5000 złotych łapówki. Pomimo tego, że policjanci pouczali kierowcę, że jego zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym, że ma prawo do wybrania drogi sądowej, mężczyzna nie odstąpił od swoich zamiarów" - podaje policjantka.

W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. 46-latek odpowie także za popełnione wykroczenie.

CZYTAJ: Łódzkie. 15-latek w ciągu tygodnia ukradł dwa auta. Sprawa jest poważna!

Sonda
Czy dałeś lub przyjąłeś kiedyś łapówkę?