Łódzkie. Podczas kontroli zaproponował policjantom łapówkę. Może iść za kratki nawet na 10 lat

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. Podczas kontroli zaproponował policjantom łapówkę. Może iść za kratki nawet na 10 lat

2022-06-27 12:12

Policjanci z Pabianic zatrzymali 46-latka z Łasku, który podczas kontroli w związku z przekroczeniem prędkości, próbował wręczyć im łapówkę. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje, może pójść za kratki nawet na 10 lat.

46-letni mieszkaniec Łasku usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Chodzi o zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu w miejscowości Pawłówek w powiecie pabianickim, w gminie Dłutów. Policjanci, podczas kontroli prędkości zauważyli, że nadjeżdżające auto porusza się zbyt szybko. "Kiedy mundurowi zmierzyli jego prędkość, okazało się, że przy ograniczeniu do 50 km/h samochód ma na liczniku 111 km/h. W związku z przekroczeniem obowiązującego ograniczenia, zatrzymali kierowcę toyoty do kontroli drogowej. Poinformowali go, że w związku z popełnionym wykroczeniem będzie miał zatrzymane prawo jazdy" - opisuje podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Pabianice. Rekordowy mandat 10 tysięcy złotych dla 43-latka! I to nie za prędkość...

Symulacja zderzenia lokomotywy z samochodem. Kampania Bezpieczny Przejazd

Szybko okazało się, że 46-letni mieszkaniec Łasku niespełna 3 miesiące wcześniej popełnił to samo wykroczenie i wtedy już czasowo stracił prawo jazdy.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie. Stracił prawko... po trzech miesiącach. Ten dzień zapamięta na zawsze

"Kierowca chciał inaczej załatwić tę sprawę. W celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom 5000 złotych łapówki. Pomimo tego, że policjanci pouczali kierowcę, że jego zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym, że ma prawo do wybrania drogi sądowej, mężczyzna nie odstąpił od swoich zamiarów" - podaje policjantka.

W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. 46-latek odpowie także za popełnione wykroczenie.

CZYTAJ: Łódzkie. 15-latek w ciągu tygodnia ukradł dwa auta. Sprawa jest poważna!

Sonda
Czy dałeś lub przyjąłeś kiedyś łapówkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE