Łódzkie. 15-latek w ciągu tygodnia ukradł dwa auta. Sprawa jest poważna!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. 15-latek w ciągu tygodnia ukradł dwa auta. Sprawa jest poważna!

2022-06-14 13:46

Policjanci z Rawy Mazowieckiej zatrzymali 15-letniego mieszkańca gminy Cielądz, który pomimo swojego młodego wieku, po raz drugi w ciągu tygodnia ukradł samochód. Nastolatkiem zajmie się teraz sąd rodzinny.

Zgłoszenie o kradzieży osobowego volvo z prywatnej posesji w Komorowie wpłynęło do rawskiej komendy w minioną niedzielę (12 czerwca) po godz. 7. Jak opisuje oficer prasowa mł. asp. Agata Krawczyk, policjanci od początku nie mieli żadnych wątpliwości, kto mógł być sprawcą. Zaledwie tydzień wcześniej otrzymali podobne zgłoszenie dotyczące kradzieży fiata punto w tej okolicy.

"Sposób działania sprawcy był dokładnie taki sam. Ukradł on kluczyki z domu pokrzywdzonego, a następnie odjechał zaparkowanym na posesji samochodem" - podaje policjantka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Klonowa. Lądowanie śmigłowca LPR po groźnym wypadku. Za kółkiem 20-latek bez prawka …

Grób 17-letniego Jakuba z Kupisk. Ciało nastolatka odnaleziono w rzece Narew po pięciu miesiącach poszukiwań

Jak pisaliśmy wówczas, jeszcze tego samego dnia pojazd zauważył w jednej z miejscowości pod Rawą Mazowiecką patrol policji. Za kierownicą był 15-latek, pasażerami natomiast jego nastoletni znajomi. Mimo użycia przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, młody złodziej wcale nie miał zamiaru dać za wygraną i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

CZYTAJ: Cielądz. Krwawe zabójstwo kobiety w domu pod Rawą Mazowiecką. Co tam się stało?

Teraz również policja podejrzewała, że sprawcą może być ta sama osoba. Skrupulatna praca kryminalnych, następnego dnia po zgłoszeniu, doprowadziła ich do województwa mazowieckiego, gdzie 15-latek ukrywał się przed organami ścigania. Tym razem był sam i siedział w skradzionym volvo. Nieletni odpowie za kradzież samochodu i kierowanie bez uprawnień. Decyzję co do jego dalszego losu podejmie teraz sąd rodzinny.

Sonda
Czy nastoletnie osoby zachowują się gorzej niż rodzice w ich wieku?