Klonowa. Lądowanie śmigłowca LPR po groźnym wypadku. Za kółkiem 20-latek bez prawka

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Klonowa. Lądowanie śmigłowca LPR po groźnym wypadku. Za kółkiem 20-latek bez prawka [FOTO]

2022-06-14 12:52

20-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący volkswagenem spowodował wypadek, w którym poszkodowany został 54-letni pasażer. Okazało się, że kierowca nie miał uprawnień i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat za kratkami oraz wysoka grzywna.

Klonowa. Wypadek auta osobowego (13.06). Dwoje rannych

Wypadek w miejscowości Klonowa (13.06) miał miejsce około południa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i zjechał na pobocze. "Samochód uderzył w betonowy mostek przed jedną z posesji, a następnie w przydrożne drzewo. Wspólnie z kierowcą podróżował 54-letni pasażer. Wezwane na miejsce służby ratunkowe przewiozły pasażera do sieradzkiego szpitala. Zadysponowany został również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował kierowcę do szpitala w Łodzi" - poinformowała asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Kamień. Pijany 30-latek nie wyrobił na zakręcie. Z BMW nic nie zostało... [FOTO]

Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia

Na miejscu pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki. Wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem. Od kierowcy oraz pasażera został pobrana krew do badań.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 20-latek nie miał uprawnień do kierowania oraz złamał orzeczony przez sąd zakaz prowadzania pojazdów.

CZYTAJ TEŻ: Dobryń. Ona wpadła do rowu, on przyjechał jej pomóc. Oboje z promilami...

Okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratury. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W sytuacji kierowania pojazdem bez uprawnień, sąd może orzec grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych oraz obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Kierowca odpowie również za spowodowanie wypadku drogowego.

ZOBACZ: Łódź. Akcja policji na Wojska Polskiego. Matka z synem zatrzymani za handel narkotykami

Sonda
Straciłeś/aś kiedyś prawo jazdy?