43-letni pabianiczanin dostał 10 tysięcy złotych mandatu! Pobił rekord...

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Pabianice. Rekordowy mandat 10 tysięcy złotych dla 43-latka! I to nie za prędkość...

2022-06-20 15:20

10 tysięcy złotych ma do zapłacenia 43-letni pabianiczanin. To suma dwóch mandatów, jakie dostał w długi weekend za jazdę po pijanemu i spowodowanie dwóch kolizji. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policja podsumowała długi weekend na drogach województwa łódzkiego. Jak poinformowała sierż. szt. Agnieszka Jachimek z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, mundurowi odnotowali rekordową kwotę mandatu. 43-letni pabianiczanin, za jazdę po pijanemu i spowodowanie w tym stanie dwóch kolizji, otrzymał dwa mandaty karne o łącznej wysokości 10 tysięcy złotych. "Lekkomyślny kierujący miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Został też zatrzymany w policyjnym areszcie. Ponadto za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności" - informuje policjantka.

PRZECZYTAJ TEŻ: 39-latek skonał w rowie, kierowca odjechał. Policja zatrzymała podejrzanego o wypadek w Witoni

Wypadek na ul. Grochowskiej w Warszawie. Demolka przy Urzędzie Dzielnicy

Policyjne działania „Boże Ciało 2022” trwały pięć ostatnich dni i zakończyły się w niedzielę (19 czerwca) wieczorem. W tym czasie, na drogach województwa łódzkiego policjanci z grupy SPEED przeprowadzili 465 kontroli pojazdów, ujawniając 504 wykroczenia w ruchu drogowym. Dla 404 kierujących kontrole drogowe zakończyły się ukaraniem mandatem karnym. Mundurowi za przekroczenie prędkości zatrzymali prawo jazdy 18 kierującym.

ZOBACZ TEŻ: Pęczniew. Staruszek śmiertelnie potrącił rowerzystę

Funkcjonariusze drogówki sprawdzali nie tylko stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach, kontrolowali również stan trzeźwości kierujących w tym przypadku wyeliminowali z ruchu 125 nietrzeźwych kierujących.

W tym czasie na drogach naszego województwa doszło do 28 wypadków drogowych w których zginęły 3 osoby, a 34 zostały ranne. W analogicznym okresie roku ubiegłego odnotowano 45 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 52 zostały ranne.

CZYTAJ: Łódzkie. 15-latek w ciągu tygodnia ukradł dwa auta. Sprawa jest poważna!

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?