Łódzkie: Ministrant notorycznie okradał kościół. Jego plan w końcu spalił na panewce!

i

Autor: Pixabay/ Life-Of-Pix Łódzkie: Ministrant notorycznie okradał kościół. Jego plan w końcu spalił na panewce!

Łódzkie: Ministrant notorycznie okradał kościół. Jego plan w końcu spalił na panewce!

2021-02-02 9:32

Nawet na 10 lat może trafić do więzienia były ministrant, który przez kilka miesięcy regularnie opróżniał kościelny sejf w jednej z parafii w Skierniewicach! 21-latek wpadł w ręce policji na gorącym uczynku. Na przestrzeni kilku miesięcy 2020 roku mężczyzna ukradł 7 tysięcy złotych. Teraz, były już ministrant, będzie tłumaczył się przed sądem, do którego trafił akt oskarżenia.

21-latek, który z kościelnej kasy urządził sobie źródło dochodu, na przestrzeni od kwietnia do lipca 2020 roku skradł w sumie 7 tys. zł. Pieniądze systematycznie znikały natomiast nie było żadnych uszkodzeń na sejfie jak i na drzwiach do świątyni.

CZYTAJ: Pabianice: Przyjechał z towarem do marketu! Był tak pijany, że nie mógł ustać na nogach!

- Policyjne ustalenia wskazywały, że kradzieży mógł dokonywać ktoś, kto używał dorobionych kluczy, a działanie sprawcy wskazywało, że mógł znać rozkład pomieszczeń, zwyczaje i mechanizmy funkcjonowania kościoła - Magdalena Studniarek ze skierniewickiej policji

Według śledczych takie klucze i informacje miał były ministrant, który służył do mszy w kościele. Wykorzystując zebrane informacje, policjanci w lipcu ub. roku zatrzymali na gorącym uczynku 21-latka, który dorobionymi kluczami próbował ponownie dostać się do kościoła.

POLECAMY: Łódź: Wykolejony tramwaj uderzył w estakadę przy al. Włókniarzy! Są ranni

Jak informuje Studniarek, zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi powiatu sochaczewskiego zarzutów, a następnie skierowanie do sądu aktu oskarżenia. 21-latek jest oskarżony łącznie o 13 kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

TO WARTO PRZECZYTAĆ: ŁÓDŹ. Ukradł konwojentowi 3 miliony złotych. Jest LIST GOŃCZY [FOTO]

Łodzianie zbudowali serce z monet. Wszystko dla WOŚP
Nasi Partnerzy polecają