Koszmar 22-latki spod Opoczna. Zwyrodnialec zwabił ją do siebie i gwałcił przez kilkanaście dni

2021-09-22 14:31
Łódzkie. Podstępem zwabił do siebie 22-latkę. Przetrzymywął ją, gwałcił i katował
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Counselling /zdjęcie ilustracyjne

Do niewyobrażalnych scen, przez kilkanaście dni, dochodziło w jednym z mieszkań na terenie powiatu opoczyńskiego (woj. łódzkie). 28-letni mężczyzna podstępem zwabił do siebie młodą kobietą. Jak ustalili śledczy, gwałcił ją i stosował wobec niej przemoc.

Trzy dni temu (19 września) do opoczyńskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie, że 22-letnia kobieta przez kilkanaście dni była siłą przetrzymywana przez swojego byłego partnera. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, a podejmowane czynności nadzorowane były przez opoczyńską prokuraturę. Wkrótce zatrzymano 28-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego i postawiono mu zarzuty.

Brat zamordowanego strażaka z OSP Susz przyznał się do zarzutów. Grozi mu dożywocie

"Policjanci ustalili, że 28-latek podstępem zwabił swoją byłą partnerkę do mieszkania, w którym przez kolejne kilkanaście dni krzywdził ją, bił i przetrzymywał wbrew jej woli. 28-latek był bardzo agresywny wobec swojej ofiary, stosował wobec kobiety przemoc, zmuszał do określonego zachowania, wielokrotnie zgwałcił. Dopiero po kilkunastu dniach, 22-latka wykorzystując chwilową nieuwagę oprawcy, uciekła z jego mieszkania" - podaje asp.szt. Barbara Stępień, rzecznik prasowa KPP w Opocznie.

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą zebrali dowody, które pozwoliły prokuratorowi na postawienie 28-latkowi zarzutów karnych dotyczących m.in. zgwałcenia, bezprawnego pozbawienia wolności, oraz udzielania substancji psychoaktywnych. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia. Musi się on jednak liczyć z możliwością podwyższenia kary, ponieważ przestępstwa których się dopuścił popełnił w warunkach recydywy.

Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE