Łódzkie. Podstępem zwabił do siebie 22-latkę. Przetrzymywął ją, gwałcił i katował

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Counselling /zdjęcie ilustracyjne

Koszmar 22-latki spod Opoczna. Zwyrodnialec zwabił ją do siebie i gwałcił przez kilkanaście dni

2021-09-22 14:31

Do niewyobrażalnych scen, przez kilkanaście dni, dochodziło w jednym z mieszkań na terenie powiatu opoczyńskiego (woj. łódzkie). 28-letni mężczyzna podstępem zwabił do siebie młodą kobietą. Jak ustalili śledczy, gwałcił ją i stosował wobec niej przemoc.

Trzy dni temu (19 września) do opoczyńskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie, że 22-letnia kobieta przez kilkanaście dni była siłą przetrzymywana przez swojego byłego partnera. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, a podejmowane czynności nadzorowane były przez opoczyńską prokuraturę. Wkrótce zatrzymano 28-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego i postawiono mu zarzuty.

Brat zamordowanego strażaka z OSP Susz przyznał się do zarzutów. Grozi mu dożywocie

"Policjanci ustalili, że 28-latek podstępem zwabił swoją byłą partnerkę do mieszkania, w którym przez kolejne kilkanaście dni krzywdził ją, bił i przetrzymywał wbrew jej woli. 28-latek był bardzo agresywny wobec swojej ofiary, stosował wobec kobiety przemoc, zmuszał do określonego zachowania, wielokrotnie zgwałcił. Dopiero po kilkunastu dniach, 22-latka wykorzystując chwilową nieuwagę oprawcy, uciekła z jego mieszkania" - podaje asp.szt. Barbara Stępień, rzecznik prasowa KPP w Opocznie.

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą zebrali dowody, które pozwoliły prokuratorowi na postawienie 28-latkowi zarzutów karnych dotyczących m.in. zgwałcenia, bezprawnego pozbawienia wolności, oraz udzielania substancji psychoaktywnych. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia. Musi się on jednak liczyć z możliwością podwyższenia kary, ponieważ przestępstwa których się dopuścił popełnił w warunkach recydywy.

Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

Sonda
Jaka kara powinna grozić za gwałt ze szczególnym okrucieństwem?