Łódzkie. Poszukiwany przestępca budował w domu skrytki, w których chował się przed policją

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. Poszukiwany przestępca budował w domu skrytki, w których chował się przed policją

2021-12-23 13:19

Policjanci z wydziału kryminalnego opoczyńskiej policji, zatrzymali 49-latka, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna przed funkcjonariuszami ukrywał się w specjalnie do tego celu przygotowanej skrytce w swoim domu. Robił to już wcześniej.

49-letni opocznianin na swoim sumieniu ma szereg różnych przestępstw. Odpowiadał m.in za wyłudzenia odszkodowań, kradzieże. Ostatni wyrok wydany przez opoczyński sąd dotyczył przestępstw akcyzowych. Mężczyzna nie stawiał się do obycia kary pozbawienia wolności, w związku z tym sąd wydał nakaz doprowadzenia go do aresztu śledczego.

"Przestępczy proceder był dla 49-latka jedynym stałym źródłem dochodów. Nigdy nie podejmował innej pracy. Mężczyzna, swoją wieloletnią przestępczą działalnością doprowadził do uszczuplenia Skarbu Państwa na kilkaset tysięcy złotych" - podaje asp.sztab. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

Wysadzili bankomat w Częstochowie. Chcieli ukraść pieniądze

Opocznianin wielokrotnie był zatrzymywany w miejscu zamieszkania i za każdym razem policjanci odnajdowali go w nowej przygotowanej przez niego skrytce.

"Regularnie remontował swój dom i wymyślał co raz to nowe schowki, w których nie tylko przechowywał nielegalne papierosy, alkohol, ale także sam próbował ukryć się przed policjantami. Najczęściej były to dodatkowe pomieszczenia ukryte za zakamuflowanymi drzwiami, czy jak w ostatnim przypadku otwór wykuty z piwnicy, ukryty za ruchomymi półkami. W ukryciu się mężczyzny przed policjantami pomagali mu członkowie rodziny" - opisuje policjantka.

22 grudnia 2021 roku, policjanci w ramach realizacji nakazu doprowadzenia wydanego przez opoczyński sąd zapukali do domu 49-latka. Przez okno widzieli, że mężczyzna jest w domu i na widok policjantów ucieka w kierunku piwnicy. Członkowie rodziny okłamali policjantów, twierdząc, że 49-latka nie ma w domu. Oczywiście, pomimo tych zapewnień policjanci weszli do środka, aby dokładnie sprawdzić cały dom.

"Kryminalni doskonale wiedzieli, że mężczyzna schował się przed nimi w kolejnej wybudowanej skrytce. Kwestią czasu pozostawało jedynie jej odkrycie. Sukcesywnie sprawdzali pomierzenia. Część z nich była w kolejnym remoncie. Skrupulatnie sprawdzili piwnicę. Na pierwszy rzut oka, pomieszczenie wyglądało jak większość piwnic. Jednak policjanci nie dali się zwieść temu złudzeniu. Sprawdzali każdy element wyposażenia piwnicy. Po chwili odkryli ruchome półki, które były obciążone rożnymi przedmiotami. Okazało się, że za półką ukryta jest niewielka skrytka o wysokości około 150 cm, w której schował się poszukiwany. Ukryte tam były także nielegalne papierosy" - informuje Stępień.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego, by obyć karę pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za oszustwa podatkowe powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany