50-latka pomogła wyłudzić wiele milionów złotych. Może trafić za kratki nawet na 10 lat

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

50-latka pomogła wyłudzić wiele milionów złotych. Może trafić za kratki nawet na 10 lat

2021-12-21 10:01

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 50-latkę, która sporządzając dokumentację finansową pomogła w wyłudzeniu nawet 9 milionów złotych dotacji unijnych. Za pomocnictwo w oszustwie znacznej wartości grozi kara do 10 lat więzienia.

Monitorując środowisko przestępcze funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi natrafili na proceder wyłudzania dotacji unijnych. "Analizując zebrane w sprawie dowody policjanci ustalili, że 50-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego prowadząca działalność gospodarczą wystawiała faktury, między innymi na zakup wyposażenia placówek oświatowych. Te dokumenty pozwalały innym firmom otrzymać dofinansowanie w ramach dotacji unijnych. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że przestępcza działalność 50-latki umożliwiła wyłudzenie nawet 9 milionów złotych na kilkanaście projektów związanych z wyposażeniem przedszkoli" - opisuje asp.sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kraków. 26-latek zabił dla złotych monet i pieniędzy

Rankiem 16 grudnia 2021 roku w Tomaszowie Mazowieckim, realizując postanowienie prokuratora łódzcy policjanci zatrzymali 50-latkę i przewieźli ją do Łodzi. Kobieta usłyszała prokuratorskie zarzuty pomocnictwa w oszustwie znacznej wartości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Jak podaje policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany