Skatował Ukraińca koszem na śmieci. Makabra w Tomaszowie Mazowieckim

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Skatował Ukraińca koszem na śmieci. Makabra w Tomaszowie Mazowieckim

2021-12-15 12:36

Kara dożywotniego więzienia grozi 31-latkowi, który zadając uderzenia metalowym koszem, spowodował śmierć 41-letniego obywatela Ukrainy. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

Do tragicznego zdarzenia doszło 12 grudnia 2021 roku rano, na osiedlu Obrońców Tomaszowa z 1939 roku. Policja została poinformowana, że pobili się dwaj najemcy kwater pracowniczych. "Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z nich miał zakrwawioną twarz i nie dawał oznak życia. Na miejsce pojechało kilka policyjnych patroli. Załoga radiowozu, która pierwsza dotarła na miejsce interwencji, podjęła akcję reanimacyjną niedającego oznak życia mężczyzny. Niestety na pomoc było już za późno. Lekarz z karetki pogotowia stwierdził zgon 41-letniego obywatela Ukrainy" - informuje st.asp. Grzegorz Stasiak z tomaszowskiej policji. Pod nadzorem prokuratora technik kryminalistyki wraz z referentem i biegłym lekarzem medycyny sądowej wykonali oględziny.

CZYTAJ TEŻ: Rasistowski atak w centrum Opoczna. Oprawcami... ojciec i nastoletni syn

Rozpoczął się proces w sprawie pożaru escape roomu w Koszalinie

Policjanci zatrzymali obecnych na miejscu zdarzenia dziesięciu mężczyzn w wieku od 19 do 44 lat. Było to 8 obywateli Ukrainy i 2 obywateli Gruzji.

"Mimo bariery językowej, śledczy szybko ustalili, że odpowiedzialnym za obrażenia na ciele zmarłego 41-latka był 31-letni obywatel Ukrainy. Niestety, mężczyzna ten oddalił się przed przybyciem policjantów. Po ustaleniu, w którym kierunku udał się 31-latek, funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania. Chwilę później kryminalni zatrzymali mężczyznę na terenie Szymanówka. Już we wstępnej rozmowie 31-latek potwierdził dotychczasowe ustalenia policjantów. Przyznał, że na skutek nieporozumienia z pokrzywdzonym, pobił go używając do tego pięści, kopniaków i metalowego kosza, którymi uderzał go po twarzy i głowie" - opisuje policja.

Jak się okazało, mężczyzna miał już wcześniej konflikty z prawem na terenie Polski.

13 grudnia 2021 roku usłyszał zarzut działania w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia poprzez spowodowanie urazów, które w następstwie spowodowały zgon 41-latka. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. 14 grudnia 2021 roku decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Nasi Partnerzy polecają