Rasistowski atak w centrum Opoczna. Oprawcami... ojciec i nastoletni syn

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Rasistowski atak w centrum Opoczna. Oprawcami... ojciec i nastoletni syn

2021-12-13 9:23

Zarzut pobicia na tle etnicznym usłyszeli ojciec z synem, którzy na jednej z ulic Opoczna (woj. łódzkie) pobili 24-letniego mężczyznę. Teraz grozi im nawet do 5 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Kiedy funkcjonariusze pojechali do mieszkania zgłaszającego, otworzył im zakrwawiony mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że około godz. 14.00 na ulicy Moniuszki w Opocznie, zaatakowało go dwóch napastników. Ponieważ zgłaszający posiadał widoczne ślady pobicia, w pierwszej kolejności policjanci zawieźli 24-latka do opoczyńskiego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. "Policjanci wstępnie ustalili, że napastnicy jechali samochodem osobowym ulicą Moniuszki w Opocznie. Gdy zauważyli idącego chodnikiem 24-latka, zatrzymali pojazd i wysiedli z niego. Podeszli do zaskoczonego opocznianina i zaczęli go bić po całym ciele. Napastnicy publicznie obrażali i wyzywali 24-latka z uwagi na jego przynależność etniczną"- opisuje asp.sztab. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Akcja policji w rejonie autostrady pod Zgierzem. Namierzono grupę ponad 130 kiboli

Zabójstwo w Rzeszowie

Pokrzywdzony powiadomił policję godzinę po zdarzeniu, kiedy dotarł do domu. Do ustalenia sprawców napaści zostali skierowani policjanci z wydziału kryminalnego. Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili i zatrzymali obu sprawców. Byli to 39-letni ojciec oraz jego 18-letni syn.

"Zebrane w sprawie dowody, zapis monitoringu oraz zeznania świadków pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów pobicia na tle dyskryminacji etnicznej" - poinformowała Stępień.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy popierasz kary więzienia dla internetowych rasistów?
Nasi Partnerzy polecają