PRAŻKI: Wypadek na niestrzeżonym przejeździe. POCIĄG ZMIAŻDŻYŁ osobówkę. NIE ŻYJE dwóch mężczyzn

i

Autor: Policja /KWP Łódź

PRAŻKI: Wypadek na niestrzeżonym przejeździe. POCIĄG ZMIAŻDŻYŁ osobówkę. NIE ŻYJE dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]

2020-10-21 16:30

Dziś (21.10) o godzinie 13 w miejscowości Prażki w powiecie tomaszowskim (woj. łódzkie) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym samochód osobowy został staranowany przez pociąg. Niestety, dwie osoby podróżujące autem zginęły na miejscu.

Wypadek w Prażkach (21.10) miał miejsce przed godz. 14:00. Doszło do niego na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że pociąg osobowy relacji Zielona Góra - Warszawa Wschodnia zderzył się tam z osobowym volkswagenem, którym podróżowało dwóch mężczyzn.

Zarówno 46-letni kierujący, jak i pasażer volkswagena ponieśli śmierć na skutek odniesionych obrażeń. Maszynista pociągu był trzeźwy

Na miejscu pracują policjanci, prokurator, strażacy oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego. Trwa potwierdzanie tożsamości drugiej ofiary, ustalanie świadków i zabezpieczanie śladów.

AKTUALIZACJA: Miejscowi mieszkańcy opowiadają, że samochodem jechało dwóch ich sąsiadów. Znali ten przejazd doskonale, przejeżdżali tamtędy kilka, kilkanaście razy dziennie. Czy w tym wypadku zawiniła rutyna?

Około godzinę po zdarzeniu ewakuowano wszystkich pasażerów pociągu. Podstawiono dla nich specjalne autobusy, którymi udali się w dalszą drogę.

AKTUALIZACJA: O godz. 17:00 przywrócony został ruch pociągów po jednym torze. Przejazd drugim torem będzie możliwy prawdopodobnie dopiero jutro (czwartek, 22.10).

Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą teraz ustalali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Tragedia w Rokitkach. Mąż postawił Jagnie biały krzyż. Czy popełniła samobósjtwo? WIDEO