Łódzkie. Ważne informacje dla kierowców: Kilka dni utrudnień na DK92!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Mikes-Photography /zdjęcie ilustracyjne

Łódzkie. Ważne informacje dla kierowców: Kilka dni utrudnień na DK92!

2022-06-08 11:09

Z powodu remontu nawierzchni drogi krajowej nr 92 kierowców czekają utrudnienia w ruchu w okolicach Krośniewic i Kutna (Łódzkie). Od środy (8 czerwca) do soboty (11 czerwca) ruch będzie się odbywał wahadłowo.

Jak poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, planowane prace naprawy nawierzchni na dk 12 prowadzone będą w Bardzinku k. Krośniewic (od 337 do km 339 km) i w Kotliskach k. Kutna (od 360 do 361 km).

"Pierwszego dnia, w środę zaplanowano frezowanie starej nawierzchni. Prace w Bardzinku będą prowadzone na dwóch odcinkach drogi, z których pierwszy ma ok. 0,5 km długości, a następny ok. 0,7 km. W czwartek frezowanie będzie kontynuowane w Kotliskach, gdzie do naprawy jest odcinek o długości blisko 750 m" – przekazał Polskiej Agencji Prasowej Zalewski.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Utrudnienia na Politechniki i Żeromskiego! Rusza remont ulic

Dodał, że roboty prowadzone będą tzw. połówkami, co oznacza, że na jednej połowie jezdni będą pracowały ekipy remontowe, a po drugiej będzie się odbywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8

Przewiduje się, że prace będą prowadzone w godzinach od 7.00 do 16.00. Po zakończeniu robót w danym dniu, na drodze będzie przywracany ruch całą szerokością jezdni.

SPRAWDŹ: Plac Dąbrowskiego w Łodzi do remontu. Jakie zmiany są w planach?

W kolejnych dwóch dniach planowane jest układanie nowej nawierzchni. W piątek prace prowadzone będą w Bardzinku, a w sobotę w Kotliskach. Analogicznie, jak w przypadku frezowania prace będą prowadzone raz na jednej w godz. 7.00–16.00, raz na drugiej połowie jezdni, a ruch będzie się odbywał wahadłowo.

Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą bezpiecznie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany