Łódzkie: Za znęcanie się nad rodziną dostał nakaz opuszczenia mieszkania. Kiedy wrócił TRAFIŁ DO ARESZTU!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Alexas_Fotos

Łódzkie: Za znęcanie się nad rodziną dostał nakaz opuszczenia mieszkania. Kiedy wrócił TRAFIŁ DO ARESZTU!

2020-12-18 8:00

Już w pierwszej dobie od wejścia w życie "ustawy antyprzemocowej" policjanci z komisariatu w Czerniewicach (powiat tomaszowski) zastosowali wobec podejrzanego o przemoc 35-letniego mieszkańca gminy Lubochnia nakaz opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego mieszkania i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz dziećmi. Mimo tego, mężczyzna nie zastosował się do wydanego zakazu. Sąd zastosował wobec agresora tymczasowe aresztowanie na najbliższe 2 miesiące.

30 listopada 2020 roku, w zaledwie kilka godzin od wejścia w życie nowych przepisów mających na celu ochronę ofiar przemocy, policjanci z komisariatu w Czerniewicach zostali skierowani na interwencję domową w gminie Lubochnia, do znanej im z wcześniejszych interwencji rodziny.

ZOBACZ TEŻ: PRZEZ ZALEDWIE KILKA DNI 8 sprawców z nakazem opuszczenia mieszkania! Tak działa w Łódzkiem USTAWA ANTYPRZEMOCOWA!

Zebrane na miejscu informacje oraz samo zachowanie 35-latka wskazywało, że może się on znęcać nad najbliższymi członkami rodziny. - Policjanci sporządzili "niebieską kartę" i wydali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia - podaje policja.

Mężczyzna opuścił mieszkanie, lecz po kilku dniach powrócił do niego, łamiąc tym samym nałożone na niego restrykcje. - To wymagało jeszcze bardziej stanowczej reakcji ze strony interweniujących policjantów, którzy informację o niestosowaniu się do zakazu przekazali natychmiast do prokuratora rejonowego. Ten po zapoznaniu się ze sprawą potwierdził słuszność w działaniu interweniujących policjantów i wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny - informuje policja.

Sąd na podstawie zebranych przez policjantów dowodów i na wniosek prokuratora zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe dwa miesiące.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj

Agusia nie przytuli już mamusi. Nad grobem pożegnała zamordowaną Martę z Pabianic
Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany