Łódzkie. Zatrzymany podpalacz. Puścił z dymem 200 tysięcy złotych! [FOTO]

2021-04-05 10:29

Aż trudno wyobrazić sobie, co przeszła rodzina 34-latka z Tuszyna koło Łodzi. Mężczyzna najpierw podpalił garaż na swojej posesji, a potem próbował spalić własny dom grożąc wcześniej śmiercią swoim najbliższym. Straty, które spowodował szacowane są na 200 tysięcy złotych.

Tuż przed wielkanocnymi świętami policjanci z Tuszyna zostali zaalarmowani, że w położonej nieopodal miejscowości Zofiówka pilnie potrzebna jest ich pomoc. Czym prędzej wsiedli do radiowozu i pognali pod wskazany adres.

- Zastali tam pracujących strażaków oraz agresywnego i wulgarnego mężczyznę, który widząc policjantów, jednego z nich znieważył – mówi Aneta Kotynia z policji. - Okazało się, że chwilę wcześniej 34-letni mężczyzna podpalił pobliski garaż i dom, w którym mieszkał. Wartość strat jakie spowodował to prawie 200 tysięcy złotych. Agresor groził również domownikom. Policjanci zatrzymali 34-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, więc noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza, kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Tuszyna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim – dodaje.

Pożar na Bałutach w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany