Łódzkie zoo szykuje się do urodzin! Ekskluzywny koncert Viki Gabor to tylko jedna z atrakcji! Co w programie?

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Będzie się działo!

Łódzkie zoo szykuje się do urodzin! Ekskluzywny koncert Viki Gabor to tylko jedna z atrakcji! Co w programie?

2022-09-06 8:51

Koncert i spotkanie z Viki Gabor, warsztaty ze znanym tiktokerem Sebastianem Kowalczykiem oraz prezentacja trzeciego słonia - to tylko niewielka część atrakcji, które Orientarium Zoo Łódź szykuje z okazji swoich 84. urodzin!

Urodziny łódzkiego zoo świętowane będą w niedzielę 18 września. Jak zapowiada łódzki magistrat, najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie przedstawienie nowego słonia, który powiększy łódzkie stado - to 10-letni Kyan (syn mieszkającego już w Łodzi Alexandra), który przyjedzie do Orientarium z Węgier. Słonie indyjskie będzie można podziwiać na nowo urządzonym wybiegu zewnętrznym – jednym z największych w Europie. W dniu urodzin będzie można także zwiedzić sypialnię i kuchnię tych największych lokatorów łódzkiego zoo.

Pokazowe karmienia i kąpiele zwierząt [GODZINY]

Goście będą mogli także zajrzeć na zaplecze strefy oceanicznej i posłuchać ciekawych opowieści na temat zwierząt. Opiekunowie zwierząt zapraszają także na pokazowe karmienia, które odbędą się zgodnie z harmonogramem:

  • Słonie indyjskie - 11:00 i 18:00
  • Lemury katta - 11:30
  • Orangutany - 13:00
  • Pingwiny - 13:00
  • Niedźwiedzie malajskie - 13:30
  • Pandy Małe - 14:30
  • Ariranie - 14:30
  • Żyrafy - 15:00
  • Surykatki - 17:00

Zorganizowanych zostanie także kilka pokazowych karmień pand małych, które dzień wcześniej obchodzą swoje święto. 17 września przypada Międzynarodowy Dzień Pandy. Ofelia i Otello – łódzka para - wraz ze swoją pociechą, która przyszła na świat tuż przed wakacjami, spotkają się ze zwiedzającymi, a ich opiekunowie zdradzą kilka ciekawostek na temat uroczej rodzinki.

Urodziny zoo w Łodzi. Koncert Viki Gabor i warsztaty z ebastianem Kowalczykiem

Z okazji urodzin łódzkiego zoo, w centrum konferencyjnym Orientarium odbędą się spotkania z gwiazdami. O godz. 15:00 na scenie pojawi się Viki Gabor – zwyciężczyni Eurowizji i finalistka The Voice Kids, która opowie o swojej twórczości, a następnie rozda autografy. Podczas spotkania 50-ciu szczęśliwców zdobędzie możliwość udziału (z osobą towarzyszącą) w ekskluzywnym koncercie Viki, który rozpocznie się o godz. 20:00 w strefie oceanicznej.

O godz. 16:00 odbędzie się natomiast spotkanie ze znanym TikTokerem – Sebastianem Kowalczykiem, który rozda fanom autografy, pokaże, jak zrobić dobre selfie i zaprosi na warsztaty taneczne. Sebastian występował w programie „Mam Talent”, a także w serialu „Szkoła”. Obserwuje go ponad 1,5 miliona osób

Strefa edukacyjna

ZOOstaw dziczy co dzikie! W strefie słoni w godz. 11:00-17:00 pojawi się stanowisko edukacyjne, na którym pracownicy ogrodu pokażą ciekawe eksponaty i opowiedzą o zagrożeniach czyhających na słonie indyjskie w naturze. Zaprezentują pamiątki, których nie powinniśmy przywozić z wakacji, między innymi kapcie z pytona czy fragmenty rafy koralowej.

Goście będą mogli wziąć także udział w wycieczkach po zapleczu słoniarni, rekinów oraz odwiedzić zaplecze techniczne, które koordynuje pracę całego obiektu.

Patricia Kazadi walczy z tajemniczą chorobą. Nie zamyka się na miłość!
Sonda
Lubisz imprezować?
Nasi Partnerzy polecają