Łódzkie. Został zatrzymany za brak maseczki, był poszukiwany. Zamiast 5 miesięcy, może dostać kilka lat

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. Został zatrzymany za brak maseczki, był poszukiwany. Zamiast 5 miesięcy, może dostać kilka lat

2021-12-20 8:13

Rawscy policjanci zatrzymali galerii handlowej 40-latka, który mimo obowiązującego nakazu zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, nie miał maseczki. Miał za to wielkiego pecha, bo jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary. Mężczyzna miał do odsiadki 5 miesięcy, jednak zdążył "dorobić" sobie tak, że jego pobyt za kratkami może wydłużyć się nawet o 7 lat.

Do zdarzenia doszło jeszcze w listopadzie 2021 roku. Policjanci z Rawy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który pomimo obowiązku, nie zasłaniał ust i nosa w przestrzeni handlowej. Okazało się, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za swoje wcześniejsze przewinienia. Trafił na 5 miesięcy do zakładu karnego. Następnego dnia do komendy zgłosił się właściciel punktu sprzedaży, u którego na ladzie sklepowej znajdowała się puszka z datkami na leczenie chorej dziewczynki z powiatu rawskiego. "Sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pracownika, bez skrupułów, zabrał fundusze na leczenie śmiertelnie chorego dziecka. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer sklepowych i na nich rozpoznali sprawcę kradzieży. Był nim ten sam mężczyzna, który dzień wcześniej został skontrolowany za brak maseczki w obiekcie użyteczności publicznej" - podaje mł. asp. Agata Krawczyk z rawskiej komendy.

ZOBACZ TEŻ: Tłukł go młotkiem po głowie, ona mówiła, by nie przestawał. Horror w centrum Łodzi

Daniel Martyniuk chciał kupić kokainę w sklepie spożywczym

40-latek, będąc w zakładzie karnym, usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz jego pobyt za kratami może przedłużyć się nawet do ponad 7 lat z uwagi na popełniony czyn w recydywie.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?