MPK Łódź: Zanim te nowoczesne tramwaje trafią na łódzkie drogi, MOŻECIE WYBRAĆ, jak będą pomalowane! Głosowanie trwa!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. quinntheislander

MPK Łódź: Zanim te nowoczesne tramwaje trafią na łódzkie drogi, MOŻECIE WYBRAĆ, jak będą pomalowane! Głosowanie trwa!

2020-12-04 13:11

Będą klimatyzowane, wygodne, niskopodłogowe i skrętne. Łódź zakupiła 30 nowych tramwajów. Zanim jednak pojawią się na łódzkich trasach, mieszkańcy mogą wybrać ich wygląd. Do wyboru są cztery wersje. Głosowanie trwa!

Tramwaje będą w pełni klimatyzowane, wyposażone w monitoring, informację pasażerską, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, a także miejsca do bezpiecznego przewozu rowerów. Motorniczy będzie miał do swojej dyspozycji ergonomiczną, klimatyzowaną kabinę, wyposażoną w wygodny, pneumatyczny i regulowany fotel, zapewniający komfort pracy i wibroizolację.

Zostały zakupione w ramach programu „Tramwaj dla Łodzi” i będą dostarczane do nas na przełomie 2022 i 2023 roku. Będą one jeździły m.in. po 11 kilometrach gruntowanie zmodernizowanych torowisk na ul. Dąbrowskiego i al. Rydza-Śmigłego.

Miasto daje łodzianom możliwość wyboru wzoru, jaki pojawi się na nowych tramwajach. Do wyboru są cztery opcje malowania zewnętrznego. Głosowanie na wzór malowania nowych tramwajów odbywa się na oficjalnym profilu miasta Łódź na Facebooku. Rozpoczęło się w czwartek, 3 grudnia i potrwa do poniedziałku 7 grudnia 2020 r. do godz. 12:00.

ZOBACZ TEŻ: W MPK pojawiło się TAJEMNICZE URZĄDZENIE. Wychwytuje niemal 100 procent wirusów i bakterii!

Głosowanie opiera się na systemie reakcji pod postem konkursowym. Głosy oddane po wyznaczonej godzinie oraz oddane w inny niż wskazany sposób (np. w komentarzu) nie będą brane pod uwagę. O wynikach głosowania miasto poinformuje na profilu Łodzi w poniedziałek, w godzinach popołudniowych.

Która wersja podoba Wam się najbardziej?

i

Autor: mat. prasowe

Nowe tramwaje dla Łodzi

Zaproponowany przez Modertrans tramwaj, który trafi do Łodzi, to niskopodłogowy, pięcioczłonowy pojazd oparty na 4 wózkach (w tym również wózkach skrętnych). To pierwsza taka konstrukcja w Polsce znacznie ułatwiająca eksploatację tramwajów i zmniejszają zużycie kół oraz torowiska. Zastosowana konfiguracja zapewni również szerokie przejścia wewnątrz tramwaju. W przygotowywanych dla Łodzi pojazdach znajdzie się 5 podwójnych drzwi, co umożliwi szybką wymianę pasażerów na przystankach. Nowoczesne wzornictwo będzie rozwinięciem wielokrotnie nagradzanego tramwaju Moderus Gamma LF 01 AC. W jego projektowaniu wezmą udział designerzy europejskiej klasy, znani i cenieni w branży automotive.

Polska KOLEJ w dobie koronawirusa l POLAND GO!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany