Myszojeleń z łódzkiego zoo potrzebuje imienia! Malec okazał się samiczką [ZDJĘCIA]

Myszojeleń to jeden z najmniejszych ssaków kopytnych i zarazem jedno z najsłodszych zwierząt, jakie można zobaczyć w łódzkim zoo. W lutym na świat przyszedł nowy osobnik, jak się ostatnio udało ustalić - to samiczka. Łódzkie zoo szuka dla niej imienia - warunkiem jest, że musi rozpoczynać się na literę "M". Co wiadomo o tym gatunku?

Mały myszojeleń w łódzkim zoo przyszedł na świat 23 lutego 2021 r., ale dopiero niedawno udało się ustalić jego płeć. Jak się okazało - to samiczka. - Samica chętnie spaceruje po wybiegu i czuje się bardzo dobrze. Wkrótce będziemy wybierać dla niej imię. Dodajmy, że zwierzęta urodzone w tym roku w łódzkim zoo otrzymują imię na literę „M” - informuje Łódzki Ogród Zoologiczny. Najmłodszego osobnika myszojelenia, jak i dwójkę jego rodzeństwa oraz rodziców, można oglądać w wolierach Świata Ptaków.

PILNE: SZOKUJĄCA KRADZIEŻ PSA spod apteki! Staruszka jest ZROZPACZONA! "Mieli tylko siebie" [FOTO]

We wrocławskim ZOO urodziły się jadowite Helodermy

Fakty o myszojeleniach

Myszojelenie, inaczej nazywane kanczylami mniejszymi, to bardzo interesujące zwierzęta. Ich waga sięga najwyżej do 2 kg i są jednymi z najmniejszych ssaków kopytnych. Co ciekawe, kończyny myszojelenia mają średnicę porównywalną do średnicy ołówka! Choć wyglądają niepozornie, to samice potrafią zaciekle bronić swojego rewiru. Wyposażone są w bardzo długie kły, których używają w walce. Zdumiewać może również ich sposób odstraszania rywala - w tym celu myszojelenie tupią kopytkami - częstotliwość uderzeń o podłoże może dojść do 7 na sekundę!

ZOBACZ TEŻ: Tych, którym nie podobał się jego żart, Rafał Pacześ nazwał "DRĘTWYMI PAJACAMI". To reakcja łódzkiego komika na krytykę

Myszojelenie jedzą głównie rośliny, zdarza im się również uzupełnić dietę o drobne bezkręgowce.

Łódzki Ogród Zoologiczny otwarty jest w godzinach 10.00 - 16:30. Kasa biletowa czynna jest godzinę krócej niż ogród. Kasy i wejście do zoo przeniesione zostały od ulicy Krzemienieckiej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE