Myszojeleń z łódzkiego zoo potrzebuje imienia! Malec okazał się samiczką [ZDJĘCIA]

2021-04-10 7:02

Myszojeleń to jeden z najmniejszych ssaków kopytnych i zarazem jedno z najsłodszych zwierząt, jakie można zobaczyć w łódzkim zoo. W lutym na świat przyszedł nowy osobnik, jak się ostatnio udało ustalić - to samiczka. Łódzkie zoo szuka dla niej imienia - warunkiem jest, że musi rozpoczynać się na literę "M". Co wiadomo o tym gatunku?

Mały myszojeleń w łódzkim zoo przyszedł na świat 23 lutego 2021 r., ale dopiero niedawno udało się ustalić jego płeć. Jak się okazało - to samiczka. - Samica chętnie spaceruje po wybiegu i czuje się bardzo dobrze. Wkrótce będziemy wybierać dla niej imię. Dodajmy, że zwierzęta urodzone w tym roku w łódzkim zoo otrzymują imię na literę „M” - informuje Łódzki Ogród Zoologiczny. Najmłodszego osobnika myszojelenia, jak i dwójkę jego rodzeństwa oraz rodziców, można oglądać w wolierach Świata Ptaków.

PILNE: SZOKUJĄCA KRADZIEŻ PSA spod apteki! Staruszka jest ZROZPACZONA! "Mieli tylko siebie" [FOTO]

We wrocławskim ZOO urodziły się jadowite Helodermy

Fakty o myszojeleniach

Myszojelenie, inaczej nazywane kanczylami mniejszymi, to bardzo interesujące zwierzęta. Ich waga sięga najwyżej do 2 kg i są jednymi z najmniejszych ssaków kopytnych. Co ciekawe, kończyny myszojelenia mają średnicę porównywalną do średnicy ołówka! Choć wyglądają niepozornie, to samice potrafią zaciekle bronić swojego rewiru. Wyposażone są w bardzo długie kły, których używają w walce. Zdumiewać może również ich sposób odstraszania rywala - w tym celu myszojelenie tupią kopytkami - częstotliwość uderzeń o podłoże może dojść do 7 na sekundę!

ZOBACZ TEŻ: Tych, którym nie podobał się jego żart, Rafał Pacześ nazwał "DRĘTWYMI PAJACAMI". To reakcja łódzkiego komika na krytykę

Myszojelenie jedzą głównie rośliny, zdarza im się również uzupełnić dietę o drobne bezkręgowce.

Łódzki Ogród Zoologiczny otwarty jest w godzinach 10.00 - 16:30. Kasa biletowa czynna jest godzinę krócej niż ogród. Kasy i wejście do zoo przeniesione zostały od ulicy Krzemienieckiej.

Jedna taka wpadka i mogą uznać Cię za "buraka"! SPRAWDŹ, czy znasz zasady savoir vivre!

Pytanie 1 z 15
Jeśli przytrafi nam się rozmowa telefoniczna w towarzystwie, po jej zakończeniu...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany