NAĆPANY 30-latek pędził ulicami Łodzi. Nie mogła go zatrzymać nawet policja

i

Autor: Policja

NAĆPANY 30-latek pędził ulicami Łodzi. Nie mogła go zatrzymać nawet policja

2021-03-08 11:25

Naćpany 30-latek urządził sobie rajd ulicami Łodzi. To cud, że nie doszło do żadnego nieszczęścia, mężczyzna pędził audi, nie zważając na przepisy. W pościg za nim ruszył na sygnale patrol policji. Jak się wkrótce okazało, 30-latek miał orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (6/7 marca). Pełniący w dzielnicy Łódź Bałuty policjanci z II Ogniwa Patrolowego II Komisariatu KMP w Łodzi, około godziny 1:30, jadąc ulicą Zachodnią w kierunku Zgierza, zauważyli rozpędzone audi, którego kierowca nie stosując się do znaku „ustąp pierwszeństwa” gwałtownie przeciął im drogę. Policjanci postanowili jak najszybciej udaremnić mu dalszą jazdę. Po włączeniu sygnałów dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania kierowcy. - Mężczyzna nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował niebezpieczny rajd ulicami miasta, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze jechali za nim ulicami Zgierską, Zachodnią, Lutomierską, Włókniarzy, Wielkopolską, Brukową oraz Helską, gdzie zatrzymali audi - podaje policja.

CZYTAJ: SKANDAL na derbach Łodzi. Oficjalna delegacja Widzewa opuściła stadion ŁKS-u jeszcze przed meczem! Dlaczego?

Szalony WYŚCIG na trasie S8. Kierowcy wyprzedzili... nawet radiowóz grupy SPEED

Jak się okazało, wraz z kierowcą podróżowały jeszcze dwie osoby - kobieta i mężczyzna.

- 30-latek podczas zatrzymania był nadmiernie pobudzony i stawiał opór. Badania z użyciem alkomatu wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, wstępne badania na zawartość narkotyków w organizmie wykazały, że był również pod wpływem amfetaminy - dodaje Komenda Miejska Policji w Łodzi.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 30-latek miał orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymanemu, za prowadzenie pojazdu pomimo zakazu sądowego, pod wpływem alkoholu i podobnie działających środków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozić może kara nawet do 5 lat więzienia.

ZOBACZ: NIEZŁY NUMER! Policja skontrolowała ich za niezapięte pasy. Ojciec był POSZUKIWANY, syn prowadził BEZ PRAWKA!