Niebezpiecznie na drogach województwa łódzkiego! Jest ŻÓŁTY ALERT!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Sauerlaender

Niebezpiecznie na drogach województwa łódzkiego! Jest ŻÓŁTY ALERT!

2021-02-17 7:35

Szczególnie kierowcy powinni dziś (17.02.2021) uważać. W regionie łódzkim obowiązuje żółty alert. Marznące opady powodują gołoledź. Synoptycy z IMGW ostrzegają!

Jak przekazał PAP rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, w środę nad ranem i rano będą obowiązywały ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu, powodującymi gołoledź nie tylko dla Polski Zachodniej, ale również w pasie od Pomorza Środkowego, poprzez woj. kujawsko-pomorskie, zachodnią część woj. mazowieckiego, ziemię łódzką, woj. opolskie, śląskie, wielkopolskie, dolnośląskie po wschodnią część woj. zachodniopomorskiego. "Jest to sytuacja szczególnie niebezpieczna dla kierowców" - ostrzegł Walijewski.

Wjechał autem na zamarznięte jezioro. Lód nie wytrzymał!

Od rana w województwie łódzkim na termometrach -1 st. C. W ciągu dnia niewiele, bo zaledwie o 2 stopnie cieplej. Przez cały dzień spodziewać się możemy opadów śniegu.

Dzień zapowiada się raczej pochmurno. Na chwilowe przejaśnienia i wyjście słońca mogą liczyć mieszkańcy północno- wschodniej części Polski.

CZYTAJ TEŻ: Od początku roku tramwaje MPK Łódź stały zablokowane przez auta JUŻ PONAD 860 minut! Gdzie najczęściej?

Nasi Partnerzy polecają