Nowe elektryczne autobusy MPK Łódź będą miały siedzenia... z antywirusową tkaniną!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. naeimasgary

Nowe elektryczne autobusy MPK Łódź będą miały siedzenia... z antywirusową tkaniną!

2021-04-12 15:07

Na początku przyszłego roku po łódzkich ulicach ma zacząć kursować kilkanaście nowych, elektrycznych autobusów. Jak zapowiedział magistrat, wyposażone będą w siedzenia pokryte antywirusową tkaniną. To rozwiązanie prosto z londyńskiego metra! Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w naszym materiale.

Antywirusowa tkanina, którą pokryte zostaną siedzenia w 17 nowych, elektrycznych autobusach, ma specjalne certyfikaty, które potwierdzają jej działanie. Jak informuje magistrat, zmniejsza ona potencjał do transmisji wirusów we wnętrzach autobusów. Bakterie i wirusy, które się na niej znajdą, są niszczone. Decyzja o jej zastosowaniu zapadła po rozmowach z angielską firmą Camira, która produkuje tkaniny obiciowe do foteli stosowanych w komunikacji miejskiej. Firma ta wyposaża tkaninę obiciową m.in. londyńskie metro.

CZYTAJ TEŻ: W Łodzi i regionie trwa organizacja punktów szczepień masowych. Jak będą działać?

Gorąca 20tka - 9 IV

"Zastosowanie tej technologii sprawia, że wirusy i bakterie, które osiądą na tapicerce, są niszczone. Wykładzina nie działa więc jako potencjalne źródło transmisji. Produkt ten przyciąga, atakuje i ostatecznie niszczy wirusa. Jest to możliwe dzięki połączeniu technologii srebra i liposomów" - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Łodzi.

Jak zapowiada Oskar Górski z firmy Camira, pasażerowie, wchodząc do autobusu, nie zauważą żadnej różnicy. Tkanina będzie wyglądać taka samo, jak wcześniej z tym, że będzie pokryta specjalnym środkiem, który zapewni antywirusowość i antybakteryjność. Według zapewnień, tkanina antywirusowa "spełnia określone normy antywirusowe i antybakteryjne oraz gwarantuje, że przez pięcioletni okres gwarancji, będzie redukowała przenoszenie się wirusów i bakterii".

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany