Kobieta oszacowała straty na ponad  tysiąc złotych

i

Autor: pixabay.com /CC0/bierfritze Kobieta oszacowała straty na ponad tysiąc złotych

Olejną farbą oblali przechodnia. Kobieta oszacowała straty na ponad tysiąc złotych

2016-03-17 16:51

Dwóch 13-latków w Pabianicach, dla żartów, oblało olejną farbą przechodzącą kobietę. Mieli pecha, bo 50-latce nie było do śmiechu, a straty za zniszczone ubrania oszacowała na ponad 1000 złotych.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia. 50-latka szła właśnie na wizytę do lekarza. Idąc ulicą Kościuszki w kierunku przychodni przechodziła przez podwórko jednej z posesji. Na dachu komórek zauważyła siedzących dwóch chłopców, którzy w pewnym momencie wylali na nią puszkę białej olejnej farby. Kobieta miała polane włosy i wierzchnią markową odzież, w tym kurtkę, spodnie i buty. Pokrzywdzona oszacowała straty na 1300 złotych.

Zobacz też: TOP 10 przestępców w Łodzi [ZDJĘCIA]. Zobacz zdjęcia z monitoringu i portrety pamięciowe

Nastolatkowie rozbawieni całą sytuacją uciekli z miejsca zdarzenia.  Pabianiczanka powiadomiła policję i podała rysopisy sprawców. Dzięki pomocy świadków policja ustaliła personalia 13-letnich  wandali.  Jeden z nich został już przesłuchany. Chłopiec tłumaczył, że oblanie przechodnia farbą miało być głupim żartem. Niebawem policjanci przesłuchają drugiego 13-latka. Ta sprawa trafi do sądu rodzinnego.