Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego. Może zrobić się niebezpiecznie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. SturmjaegerTobi

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego. Może zrobić się niebezpiecznie

2021-07-25 17:49

W niedzielę (25.07.2021) w woj. łódzkim może zrobić się niebezpiecznie. IMGW ostrzega przed burzami z gradem występującymi na terenie całego regionu łódzkiego i przemieszczającymi się na północ.

Jak podaje PAP, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed burzami z gradem występującymi na terenie całego regionu łódzkiego i przemieszczającymi się na północ – podała w niedzielę po południu dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi Marcelina Królikowska. Jak czytamy w komunikacie, od godziny 16, "na obszarze województwa łódzkiego występują burze, którym towarzyszą przelotne opady deszczu o natężeniu do około 5 mm/10 min. Komórki burzowe przemieszczają się w kierunku północnym. W najbliższym czasie nadal będą możliwe lokalne i głównie pojedyncze burze, którym mogą towarzyszyć krótkotrwałe, ale przejściowo intensywne opady deszczu. Lokalnie możliwy również grad.

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę

Zjawiska mogą wystąpić na terenie powiatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego wschodniego, Łodzi, opoczyńskiego, pabianickiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego, poddębickiego, radomszczańskiego, rawskiego, sieradzkiego, skierniewickiego, tomaszowskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowolskiego, zgierskiego.

Jak zastrzegli meteorolodzy, komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB, zatem lokalnie zjawiska pogodowe mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Gdzie jest burza?

To, gdzie jest burza w danym momencie możecie sprawdzić na dostępnych w internecie stronach z radarami burzowymi. Specjalnie dla Was zrobiliśmy materiał: Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany