Pierwszy sklep tej sieci powstał w Łodzi 28 lat temu. Teraz świętuje tu otwarcie 1500 punktu w Polsce! [ZDJĘCIA]

2021-02-15 9:21

Historia zatoczyła koło. 28 lat temu przy ulicy Piotrkowskiej otworzył się pierwszy Rossmann. W weekend, również przy ul. Piotrkowskiej miało miejsce huczne otwarcie 1500 drogerii w Polsce.

Nowa drogeria otworzyła się przy ul. Piotrkowskiej 157, na przeciwko "Stajni Jednorożców". To już 1500 sklep tej sieci w Polsce. W województwie łódzkim Rossmann ma ponad 100 sklepów, a w samej Łodzi - 49. Pierwsza drogeria w naszym mieście otworzyła się 28 lat temu, również przy ul. Piotrkowskiej.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ: Trwają poszukiwania 14-letniej Weroniki! Widzieliście ją?

- Czasami słyszę, że Rossmann jest już na każdym rogu. Pobrzmiewa w tym pewne niedowierzanie, ciekawość: jak wy to robicie? Okres pandemii wykorzystaliśmy na rozwój: udało się nam zrealizować plan otwarć i przyspieszyć inwestycje w oczekiwane przez klientów jeszcze bardziej bezpieczne formy zakupów jak kasy samoobsługowe czy funkcja Rossmann GO – mówi prezes Rossmann SDP Marek Maruszak.

Na pierwszych klientów czekają dodatkowe atrakcje.

Przypomnijmy, największy Rossmann w Łodzi mieści się w Manufakturze. W ubiegłym roku stanęła tam pierwsza w Polsce automatyczna stacja refill, gdzie do własnych pojemników można nalać sobie szampony do włosów, żele pod prysznic, mydło w płynie, płyny do naczyń oraz do prania i płukania tkanin.

Rozwiązanie to ma przyczynić się do zmniejszenia ilości plastiku. Zasada jest prosta: przynosisz pojemnik i napełniasz go produktem, którego potrzebujesz. A jeśli nie masz pojemnika, możesz zakupić go na miejscu i korzystać z niego przy kolejnych zakupach.

Gigantyczne promocje w Biedronce. Mielone za darmo, szynka za 1 zł, pieczywo za pół ceny!
Nasi Partnerzy polecają