Pijana nastolatka wsiadła za kółko bez prawka i ruszyła w miasto. Oto, jak to się skończyło...

i

Autor: Shutterstock Pijana nastolatka wsiadła za kółko bez prawka i ruszyła w miasto. Oto, jak to się skończyło...

Pijana nastolatka za kółkiem

Pijana nastolatka wsiadła za kółko bez prawka i ruszyła w miasto. Oto, jak to się skończyło...

2022-11-02 12:10

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazała się 19-latka, która w miniony wtorek (1.11.2022 r.) na skrzyżowaniu ulicy Belwederskiej z ulicą Sienkiewicza w Łęczycy spowodowała kolizję. Dziewczyna wsiadła za kółko pijana i bez prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło 1 listopada przed godziną 9 rano na skrzyżowaniu ulicy Belwederskiej z ulicą Sienkiewicza w Łęczycy. Jak podała policja, kierująca oplem podczas skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost mercedesowi, którym kierowała 55-letnia mieszkanka województwa śląskiego. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie doznał obrażeń ciała.

"Kiedy policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących to okazało się, że w organizmie 19-latki jest promil alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkanka powiatu zgierskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz poza surowymi konsekwencjami za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień, nastolatkę czeka odpowiedzialność karna za przestępstwo drogowe" - informuje asp.szt. Mariusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

W pierwszym przypadku sąd może wymierzyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Wjechał w sklep na stacji paliw, był po narkotykach