Będą nowe podatki dla kierowców w Polsce?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Mikes-Photography /zdjęcie ilustracyjne

Pijany kierowca w śmiertelnej pułapce. Jego auto stanęło w płomieniach na autostradzie A2

2022-05-09 13:57

26-latek podróżujący autostradą A2 znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, po tym, jak podczas jazdy z jego auta zaczął wydobywać się dym. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

Do groźnej sytuacji doszło w minioną niedzielę (8 maja) przed południem na 383 kilometrze autostrady A2 w miejscowości Kalenice w powiecie łowickim. Podczas jazdy, z maski volkswagena kierowanego przez 26-letniego mężczyznę, zaczął wydobywać się dym. - Kierujący podróżował sam, o własnych siłach opuścił pojazd i nie wymagał pomocy medycznej - podała kom. Urszula Szymczak z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Auto stanęło w ogniu. Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy, którzy natychmiast podjęli akcję gaśniczą.

ZOBACZ TEŻ: Potrącił dwie osoby i uciekł. Sprawca śmiertelnego wypadku zatrzymany!

Gigantyczny magazyn z narkotykami zlikwidowany. Mogły kosztować kilka milionów złotych

Jak się okazało, volkswagenem kierował 26-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego. Gdy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny wyszło na jaw, że ma 1,3 promila alkoholu w organizmie.

CZYTAJ: Staranowała mercedesem trzy bramy, jaguara i skosiła dwie latarnie. Jechała po kielichu

Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania, a ponadto odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?