Łódzkie/ Kobieta i dwoje dzieci z Ukrainy zginęli w wypadku samochodowym

i

Autor: PAP/PSP w Łodzi Łódzkie/ Kobieta i dwoje dzieci z Ukrainy zginęli w wypadku samochodowym

Masakra na A2 w Kalenicach. Nie żyje młoda Ukrainka i dwoje maleńkich dzieci. Co tam się stało?

2022-03-08 8:42

We wtorek w nocy (8.03.2022 r.) na autostradzie A2 w powiecie łowickim miał miejsce tragiczny wypadek. W zderzeniu z TIR-em zginęła 29-letnia kobieta z dwójką dzieci - półrocznym i dwuletnim. Rannych zostało również dwóch mężczyzn i dwoje dzieci. Wszyscy to obywatele Ukrainy.

Wypadek na A2 (8.03) na wysokości m. Kalenice pod Łowiczem. Zginęła Ukrainka z dwójką dzieci

Wypadek w miejscowości Kalenice w pow. łowickim na autostradzie A2 miał miejsce we wtorek (8.03) około godziny 1 w nocy, na drodze w kierunku Poznania. "Jadący autem osobowym: 29-letnia kobieta oraz dwójka dzieci - w wieku 6 miesięcy i 2 lat - zginęli po zderzeniu z ciężarówką. Rannych zostało dwóch mężczyzn. Wszyscy to obywatele Ukrainy" - poinformował rzecznik woj. straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak. "Śmigłowcem do szpitala w Zgierzu przetransportowano 40-letniego mężczyznę. Pozostała dwójka dzieci w wieku 4 i 6 lat oraz 36-letni kierowca fiata również trafili do szpitala" - dodała kom. Urszula Szymczak, rzeczniczka łowickiej policji.

Dodała, że manem kierował 52-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, był trzeźwy. Nie odniósł poważniejszych obrażeń.

PRZECZYTAJ TEŻ: Horror na A2. Metalowy element wypadł z TIR-a i zabił kierowcę jadącego za nim!

Łódzkie/ Kobieta i dwoje dzieci z Ukrainy zginęli w wypadku samochodowym

i

Autor: PAP/PSP w Łodzi Łódzkie/ Kobieta i dwoje dzieci z Ukrainy zginęli w wypadku samochodowym
Dramat matki - Zostawiła córeczkę na wojnie, żeby ratować życie drugiej

Po lądowaniu śmigłowca z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannych do szpitala autostrada była zablokowana w obu kierunkach. W akcji, oprócz LPR, brało udział 7 zastępów strażaków, 4 zespoły ratunkowe, policja i służby drogowe.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przyczyn wypadku. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Jeszcze przed godziną 9 służby poinformowały, że trasa jest już przejezdna.

Dziś (8 marca) rano w woj. łódzkim doszło także do innego groźnego wypadku. W miejscowości Józefów (gm. Witonia) kierowca zjechał z drogi i roztrzaskał się na drzewie. Zakleszczonego w aucie mężczyznę wydobyli strażacy, którzy musieli rozciąć auto.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?