Ostatnie pożegnanie

Pogrzeb Konrada zastrzelonego na oczach narzeczonej. Grób 30-latka utonął w morzu kwiatów

2023-07-21 17:12

Na cmentarzu rzymskokatolickim pw. św. Anny w Łodzi odbył się w piątek, 21 lipca, pogrzeb Konrada D., ofiary strzelaniny w Poznaniu. 30-latek zginął z rąk Mikołaja B., byłego chłopaka swojej narzeczonej. Napastnik podszedł do mężczyzny i Julii H., gdy obydwoje przebywali w centrum miasta, i oddał w kierunku zmarłego dwa strzały, po czym odebrał sobie życie.

Pogrzeb Konrada D., ofiary strzelaniny w Poznaniu. 30-latek spoczął na cmentarzu w Łodzi

Konrad D., ofiara strzelaniny w Poznaniu, spoczął w piątek, 21 lipca, na cmentarzu rzymskokatolickim pw. św. Anny w Łodzi. Pogrzeb mężczyzny miał charakter kameralny, ale i tak zgromadził rzeszę żałobników - rodzinę, przyjaciół i znajomych - którzy towarzyszyli Konradowi w ostatniej, ziemskiej drodze. Przed odprowadzeniem trumny do miejsca pochówku uczestniczyli oni w nabożeństwie w cmentarnej kaplicy i wokół niej.

Po złożeniu trumny, grób utonął w kwiatach. Zdecydowana większość z nich była w białym kolorze symbolizującym niewinność. Na wieńcach można było przeczytać wiele wzruszających sentencji i pożegnań. Nad wszystkim górowało zdjęcie Konrada, roześmianego, tak właśnie zostanie zapamiętany przez bliskich.      

Przypomnijmy, że 30-latek zginął w niedzielę, 16 lipca, gdy wybrał się do stolicy Wielkopolski razem ze swoją narzeczoną, 20-letnią Julią H. Za pośrednictwem mediów społecznościowych obydwoje znalazł Mikołaj B., były chłopak dziewczyny. Napastnik zjawił się pod restauracją, gdzie przebywali zakochani, i oddał w kierunku Konrada D. dwa strzały, po których popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśnia prokuratura w Poznaniu. Zabity 30-latek był mieszkańcem Łodzi, gdzie pracował w Filharmonii Łódzkiej. Jak informuje placówka, dał się poznać jako zawsze uśmiechnięty, życzliwy i otwarty mężczyzna, który "uwielbiał rozweselać swoich zawodowych towarzyszy, jak i filharmonicznych słuchaczy". Filharmonia Łódzka ogłosiła po śmierci mężczyzny 3-dniową żałobę.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Pogrzeb Konrada zastrzelonego na oczach narzeczonej
Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?
Nasi Partnerzy polecają