Policja weszła do jego domu, marihuana była wszędzie! Akcja kryminalnych w Łódzkiem

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Policja weszła do jego domu, marihuana była wszędzie! Akcja kryminalnych w Łódzkiem

2022-04-26 11:58

Sieradzcy kryminalni zatrzymali 40-latka, który na swojej posesji ukrywał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 10 kilogramów marihuany. Zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy nielegalnych roślin. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop 40-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, którego od pewnego czasu podejrzewali o nielegalny "biznes". Ustalili, że mężczyzna na terenie swojej posesji mógł ukrywać znaczne ilości narkotyków. Kryminalni pojawili się u niego kilka dni temu. Jak opisuje asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji, 40-latek był zaskoczony.

ZOBACZ TEŻ: Hodował marihuanę w namiocie... W bloku! Może pójść za kratki nawet na 3 lata

Rolnicy. Podlasie. Andrzej w szoku. "Oho! Nigdy w życiu!"

"Wszędzie unosił się charakterystyczny zapach marihuany. Na strychu budynku gospodarczego policjanci znaleźli dużą ilość ściętych krzewów konopi indyjskich. Kolejne krzewy znajdowały się w przedsionku domu mieszkalnego. Natomiast w szafkach w pokoju ukryte były torby foliowe z gotowym suszem roślinnym. 40-latek oświadczył, że narkotyki należą do niego. Twierdził, że znalazł je w lesie i posiada je na własny użytek" - podaje policjantka.

CZYTAJ: Młody mężczyzna spadł do tunelu W-Z, rozjechała go taksówka. Horror!

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 10 kilogramów suszu. Wstępne badanie potwierdziło, że była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Sieradzu podejrzany został objęty policyjnym dozorem. 40-latek w przeszłości nie wchodził w konflikt z prawem.

Sonda
Czy jesteś za legalizacją marihuany w Polsce?