Akcja policji w Aleksandrowie Łódzkim. U zatrzymanych znaleziono narkotyki i broń

i

Autor: Policja

Akcja policji w Aleksandrowie Łódzkim. U zatrzymanych znaleziono narkotyki i broń

2022-04-15 17:02

Znaczne ilości narkotyków i broń odnaleźli policjanci w domu 32-letniego mieszkańca Aleksandrowa Łódzkiego. Diler i jego 25-letnia partnerka zostali zatrzymani, podobnie jak jego prawdopodobny 37-letni klient, który też miał przy sobie narkotyki i rewolwer.

Policjanci z komendy w Zgierzu od pewnego czasu mieli na oku 32-letniego mieszkańca Aleksandrowa Łódzkiego, podejrzewając, że w Łodzi i okolicach handluje narkotykami. Dwa dni temu postanowili przeszukać jego miejsce zamieszkania.

"W rozmowie z funkcjonariuszami 32-latek zaprzeczał, aby posiadał jakiekolwiek niedozwolone prawem substancje. W lokalu, gdzie przebywała także jego 25-letnia partnerka, policjanci przejęli rewolwer i pistolet wraz z amunicją, a także ukryty skarbczyk z kilkoma tysiącami złotych. Natomiast znalezione podczas przeszukania klucze pasowały do drzwi komórki, w której schowane były papierosy bez polskich znaków akcyzy, torebki z marihuaną, amfetaminą i odurzającymi tabletkami" - zrelacjonował podkom. Dariusz Mroczkowski.

ZOBACZ TEŻ: Niebezpiecznie na ulicach Łodzi. Złodzieje nie liczą się z tragicznymi konsekwencjami

Groźbami wymusili od pokrzywdzonego przedsiębiorcy 180 tysięcy złotych

Para została zatrzymana, a do policyjnego depozytu trafiło blisko 60 gramów marihuany, ponad 45 gramów amfetaminy i 79 tabletek MDMA - podaje PAP.

32- latek odpowie też za jazdę bez uprawnień, bo podczas interwencji wyszło na jaw, że 32-latek pojechał swoim mercedesem do Łodzi na egzamin na prawo jazdy.

Jeszcze tego samego dnia policjanci sprawdzili inny adres w Aleksandrowie Łódzkim, pod którym mieszkał 37-latek, prawdopodobny klient 32-latka. U niego również znaleziono m.in. marihuanę i rewolwer. On także został zatrzymany.

Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i ich udzielania, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 37-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, za co przewidziano karę do 3 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Nieudolny złodziej ukradł kilkadziesiąt zegarków, po czym... rozbił się na szklanych drzwiach

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?